شنبه, ۱۰ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :6 ربیع الاول 1442
تاریخ میلادی : جمعه، 23 اکتبر 2020م

شماره صدور:20/ 1442

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

مسلمانان اویغور تُرکستان شرقی بخشِ از اُمت اسلامی‌ست، رها کردن آن‌ها به ظُلم چین خشمِ الله سبحانه‌و‌تعالی را در قبال دارد!

(ترجمه)

به تاریخ 12 اکتوبر 2020م، مشاور امنیت ملی پاکستان داکتر معید یوسف، در مصاحبه خود با یکی از  رسانه‌ی هندی تمام گزارش‌ها و شواهد ناشی از ظُلم و ستم وحشیانه‌ی چینایی‌ها بر مسلمانان اویغور در (سنکیانگ) ترکستان شرقی را رد کرد و آن را یک قضیه‌ی غیرِ مشخص خواند. برای دهه‌های زیادِ مسلمانان اویغور که در خارج از چین زندگی می‌کنند، از آزار و اذیت سیستماتیک چین نسبت به اسلام خبر داده اند که سال‌ها در زندان بوده اند. مقامات چینایی مسلمانان را از گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان و از اشتراک نماز‌گذاران  در مساجد جلوگیری می‌کند. حداقل یک میلیون از مسلمان را زندانی ساخته اند و آن‌ها را بخاطر خوردن گوشت خوگ و نوشیدن الکول (شراب) مجبور می‌سازند. آن‌ها حتّی زنانِ مسلمان را از پوشیدنِ حجاب که ربِ آن‌ها الله سبحانه‌و‌تعالی امر کرده است، منع می‌کند و آن‌ها را به عقیم‌سازی مجبور می‌سازند.

ادعای رژیم باجوا-عمران در حمایت از دولت مدینه به عنوان یک ایده‌آل، دروغِ ثابت شده با دروغ گفتن بر سر اوضاعِ وحشتناکِ مسلمانان در چین است. باوجود این‌که الله سبحانه‌و‌تعالی فرموده است:

﴿لَّعْنَةُ اللّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ﴾

[ آل‌عمران:61 ]

ترجمه: لعنت الله بر دروغگويان.

رژیم - باجوا موضوع مسلمانان اویغور را یک قضیه‌ی غیر‌ِمشخص تلقی کرد، حتّی باوجودِ این‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده اند:

«تَرَى الْمُؤْمِنِينَ فِي تَرَاحُمِهِمْ وَتَوَادِّهِمْ وَتَعَاطُفِهِمْ كَمَثَلِ الْجَسَدِ إِذَا اشْتَكَى عُضْوًا تَدَاعَى لَهُ سَائِرُ جَسَدِهِ بِالسَّهَرِ وَالْحُمَّى»

ترجمه: مثل مؤمنان در پیوند، دوستی، محبت و رحمت به هم و اهمیت دادن به سرنوشت یکدیگر مثل یک پیکر زنده است که اگر جزئی از آن به درد آید سایر اجزای پیکر با بیداری و رنج با آن همدردی می‌کنند.

 در عوض رژیم در حمایت از چین بی‌قرار است.

ای مسلمانان پاکستان! مسلمانان یک اُمت واحد هستند و اسلام برای ما این اجازه را نمی‌دهد که مسلمانان ستم‌دیده را به حالِ‌شان رها کنیم، حتّی اگر بخاطر تأمین منافع اقتصادی و نظامی دنیوی هم باشد. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَا لَكُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا﴾

[نساء:75]

ترجمه: شما را چه شده كه در راه‌ الله و در راه نجات مردان و زنان و كودكان مستضعف نمى‌جنگيد، آنان كه مى‌گويند: پروردگارا! ما را از اين شهرى كه مردمش ستمگرند بيرون بر.

به منظور در امان ماندن مظلوم از ظلم، خلافت به ترتیب محمد بن قاسم رحمه الله علیه را به جان هندو راجا داهر و طارق بن زیاد رحمه الله علیه را به جان پادشاه‌‌ی عیسوی، ردریک جهتِ خاتمه دادن به ظُلمِ آن‌ها فرستاد. هرچند، در نبود سپر ما، دولت خلافت، باوجود داشتن این‌همه نیروهای مسلح قوی و صلاح‌های اتومی، رژیم باجوا-عمران از ستم‌گران پشتیبانی می‌کند. بگزارید رژیم باجووا-عمران بداند که قضیه‌ی مسلمانان اویغور برای ما کدام قضیه‌ی غیرِمشحص نیست. این قضیه‌، درست همانند قضیه‌ی کشمیر و فلسطین، قضیه مرگ و زنده‌گی‌ست.

چگونه می‌توانیم مسلمانان اویغور را به باد فراموشی سپرده و خشم الله سبحانه‌و‌تعالی را برای هرگونه قیمت دنیوی پولی بر انگیزیم؟ همراه با کشمیر و فلسطین، دولت خلافت مسلمانان اویغور را از ظلم و اشغال آزاد خواهد کرد و با نصرت و یاری الله سبحانه‌و‌تعالی نأیل شدن به این هدف سخت نیست.

﴿ وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ﴾

[حج :40]

ترجمه: و قطعاً الله كسى كه (دين) او را يارى كند، يارى مى‌دهد، همانا الله نيرومند شكست ناپذير است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: ارسلان مبارز

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه