جمعه, ۰۴ رمضان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 رجب 1442
تاریخ میلادی : شنبه، 13 فوریه 2021م

شماره صدور:50 / 1442

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

از زمان سقوط سپر و محافظ خود (خلافت)، صد سال هجری سپری شد و ما هنوز همچو یتیمان بی‌دفاع به سر می‌بریم

(ترجمه)

صد سال از سقوط خلافت اسلامی در رجب سال 1442هـ.ق. می‌گذرد. در زیر سایۀ خلافت بیش از هزار سال، مسلمانان رهبرانی را به سطح جهانی در عرصه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی و آموزشی داشتند. سرانجام کشورهای صلیبی اروپایی به کمک خائنین عرب و ترک، پس از سال‌ها تلاش سپر و محافظ ما را از میان برداشته و نابود ساختند. پس، این چگونه اتفاق افتاد؟  چرا؟

در نبود محافظ خود، با تقسیم شدن به بیش از پنجاه دولت خورد و کوچک ضعیف و ناتوان شدیم. به جای تطبیق اسلام در هر یک از این دولت‌ها حاکمانی روی کار آمدند که به جز به نظم و سیستم‌های فاسد استعماری جهان به چیزی دیگری وفادار نبودند. نیروهای ما به عوض این که به عنوان یک نیروی قوی مسلح برای آزادسازی مسجدالاقصی و کشمیر اشغالی بسیج شوند، برای تقابل با یکدیگر در آن سوی مرزهای استعاری تقسیم گردیدند. جهاد در حالی به تعویق انداخته شد که ارتش‌های ملل کافر آزادانه و بدون هرگونه ترس به گشت‌وگذار در سرزمین‌های ما آغاز نمودند – گویی که املاک موروثی خود شان باشد - .

میلیون‌ها کودک یتیمم شد، صدها و هزارها مسلمان به شهادت رسیدند و هزاران زن عفیف و پاک‌دامن مسلمان مورد تجاوز قرار گرفت. سرزمین‌های ما به میدان جنگ و غنیمت دولت‌های کافر مبدل شد و ما محض حیثیت تماشا چی را به خود گرفتیم و همواره اجساد مردگان مان را حساب نموده و دفن می‌کردیم. استعمارگران ثروت و منابع سرشار ما را مورد استثمار و بهره‌کشی قرار داده و اقتصاد غرب را فربه ساختند و ما به نمونۀ از فقر و بدبختی تبدیل شدیم. بدبختی اقتصادی فعلی ما اصلاً با زمان خلافت قابل مقایسه نیست که در تحت حاکمیت آن بیت‌المال؛ زکات، عشر و خراج را از اهل ثروت جمع‌آوری نموده و به فقراء و نیازمندان ما توزیع می‌کرد به گونه‌ی که نیازهای آن‌ها مرفوع  و بارهای‌شان برداشته می‌شد.

ای مسلمانان پاکستان! غرب می‌خواهد ما باور کنیم به این که ما نیروی ضعیف استیم و نمی‌توانیم در برابر نظم فاسد جهانی آن مقاومت کنیم؛  تا به این ترتیب احساس مجبوری کنیم و مثل برده‌ها در زیر بار نظم و تمدن جهانی استعمارگر زندگی کنیم.  در حالی‌که جهان اسلام با داشتن منابع سرشار، موقعیت‌های استراتیژیک، نیروی جوان، میلیون‌های سربازی که آرزوی پیروزی و شهادت دارند، سلاح‌های مدرن، و گذشته از همه، داشتن دین حق (اسلام) مورد لطف و رحمت پروردگار قرار گرفته است.  این تنها برپایی مجدد خلافت است که قدرت واقعی ما را تبارز داده و بر مبنای آن‌چه الله  سبحانه‌وتعالی نازل فرموده بالای ما حکم می‌کند. حزب‌التحریر راهنمای مخلصی که هرگز به مردمش دروغ نگفته، قانون اساسی مکمل و هم‌چنین قوانین و پالیسی‌های را برای آمدن خلافت تهیه و ترتیب داده و همه‌ی ما را به پیوستن به پیش‌برد مبارزه اش فرا می‌خواند.

تغییر در جهان  اسلام با ریشه‌کن  سازی حکام و اوضاع فعلی و افتخار تأسیس خلافت بر منهج نبوت در پاکستان به عنوان یک مکان مناسب  امکان‌پذیر است. ما خوب می‌بینیم که با گذشت هر روز، بردگی ما نسبت به غرب عیق‌تر شده می‌رود. میوۀ تلخ  صدسال پیروی از غرب دور و بر ما را احاطه کرده و نزدیک است که بوی گند آن ما را خفک نماید. آیا وقت آن نیست که ما اسلام و نظام آن را بازگردانیم؟ در واقع  بهترین فرصت برای بازگردانیدن خلافت فرا رسیده است! پس بیایید برای بازگشت عزت گم‌شدۀ خویش از طریق تأسیس سپر و محافظ خود ( خلافت) تلاش به خرچ دهیم.  رسول الله صلی الله علیه وسلم با الهام از وحی از جانب الله سبحانه‌وتعالی توسط جبرئیل علیه السلام به امت خود فرموده:

« الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

ترجمه: حقیقتاً امام/ خلیفه سپر است که از ورای آن جنگیده می‌شود و به آن پناه  برده  می‌شود.

#خلافت_را_برپا_کنید

#أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah
#YenidenHilafet
#خلافت_کو_قائم_کرو

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر_ولایه پاکستان

مترجم: حذیفه مستر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه