سه شنبه, ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :19 ذولحجه 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 20 آگوست 2019م

شماره صدور:32/1440

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

اولین پس لرزه‌ی مصالحه در یمن، حکومت توسط غیر از آن‌چه که الله سبحانه‌و‌تعالی نازل کرده می‌باشد

(ترجمه)

یوسف عبدالله الفیشی رئیس کمیته‌ی مصالحه در یمن طی یک سخنرانی در اولین جلسه‌ی مصالحه در صنعاء به تاریخ 8 سپتمبر 2019م که توسط روزنامه‌ی "الثوره" به تاریخ 9 سپتمبر 2019م نقل گردید، گفت: «بیائید برای انتخاب طرز نظام حکومتی، بر اساس ارزش‌های دموکراتیک به پیش رفته و از طریق گفتگو، مصالحه و اجماع به مردم رجوع کنیم.»

بدین‌سان، شبه‌نظامیان حوثی که گوش‌های مردم را با شعارشان "قرآن و رجوع به احکام الله" کر ساخته، به‌جای زمینه‌سازی جهت حاکمیت اسلام در حکومت که منحیث اساس قرار گرفته و همه‌ی مسلمانان باید از آن حمایت کنند، در حال زمینه‌سازی برای جدایی دین از زنده‌گی براساس ارزش‌های کپیتالیستی غرب می‌باشند.

فراخوانی‌که برای مردم جهت ساخت قوانین برای خود به جای رجوع به الله سبحانه وتعالی و تسلیم شدن به اوامر و نواهی اوتعالی و احکام اسلام اختیار داده و بر همین اساس، انسان‌ها کسانی خواهند بود که برای تعیین حلال و حرام تصمیم گرفته و به حیث "منبع قدرت" به شمار می‌روند. به‌جای توسل و حمل نظامی‌که معیار آن پایبندی به احکام حلال و دوری از حرام بوده، به اتخاذ مفاهیم دموکراتیک پرداخته و به خیالات اکثریت تسلیم می‌شوید و مردم را برای سازگاری با نظام جمهوریت دعوت کرده و آن‌را تغییر نمی‌دهید؛ درحالی‌که این‌ها همان پروژه‌های فدرالی غرب در مناطق مختلف بوده و هدفی جز دوام جنگ و کشمکش در بین‌تان ندارند. به حقیقت رجوع کرده و خلافت را که از جانب الله سبحانه‌و‌تعالی به‌حیث نظام حکومتی‌تان برگزیده شده برپا دارید.

اگر اولین پس لرزه‌ی این مصالحه، حکم کردن بر اساس غیر از آن‌چه که الله سبحانه‌و‌تعالی نازل کرده، باشد، سرانجام آن به کجا خواهد رسید؟!

ای مردم یمن و ای مؤمنان! آیا کسی‌ از شما ولو که طرفدار حوثی‌ها بوده، دلیلی برای خاموشی اختیار کردن در قبال آن‌چه حوثی‌ها به آن فرا می‌خوانند، دارد؟ آیا در بین‌تان کسی است ‌که صدای خود را جهت برپایی احکام الله سبحانه‌و‌تعالی بلند کرده و حوثی‌ها را در قبال دو موضوع متضاد با هم، که یکی از آن‌ها شعار سلطه‌ی احکام الله سبحانه‌و‌تعالی در همه‌ی ابعاد زنده‌گی و دیگری اظهار حکومت‌داری بر اساس غیر از آن‌چه او سبحانه‌و‌تعالی نازل کرده، متوجه نمایند؟ و آیا در بین‌تان شخصی عاقلی‌که در مقابل این اشخاص، حقیقت را با وجود این‌که ممکن است، برایش مشکل‌ساز تمام شود، اظهار کند، وجود ندارد؟!

ما در حزب‌التحریر همواره می‌گوییم که حکومت بر اساس اسلام واجبی از جانب الله سبحانه‌و‌تعالی بالای مسلمانان بوده و همه‌ی مسلمانان باید آن‌ را هرچه عاجل‌تر با تأسیس خلافت راشده‌ی ثانی‌که او سبحانه‌و‌تعالی وعده‌ی آن‌را برای‌مان داده، تحقق بخشند. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرمایند:

﴿إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الأَشْهَادُ﴾ [غافر: 51]

ترجمه: ما به یقین پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند، در زندگی دنیا و (در آخرت)، روزی که گواهان به پا می‌خیزند، یاری می‌دهیم.

و مژده‌ی رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم که فرمودند:

    «ثٌمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: سپس، خلافت بر منهج نبوت خواهد آمد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه تونس

مترجم: مرصاد مرصوص

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه