شنبه, ۰۹ صَفر ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۰۹/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 صفر 1441
تاریخ میلادی : دوشنبه، 14 اکتبر 2019م

شماره صدور:HTY – ۱۴۴۱ / ۰۶

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

هادی و عبدالملک الحوثی خون اهل یمن را برای خدمت‌گذاری و تامین منافع کفار قربان می‌کنند بناً، آیا پیروان گمراه‌شده و فریب‌خورده آگاه هستند؟

(ترجمه)

حوثی‌ها به روز یک‌شنبه ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۹م اعلان کردند که یک عملیات نظامی را در وادی ابوجباره در کتف در ولایت/استان سعده انجام داده‌ اند. آنان در این عملیات سه تشکیل وابسته به عربستان سعودی را دستگیر کردند، این تشکیلات اکثراً یمنی‌هایی اند که عربستان سعودی را به دنبال کردن منافع‌‌اش، با سوء استفاده از اوضاع سخت اقتصادی مردم یمن، ترغیب می‌کنند. حوثی‌ها و هادی در بسیج کردن مردم به میدان جنگ بایک‌دیگر رقابت می‌کنند، بناءً رژیم سعودی نیز آنان را با دادن پول می‌فریبد تا سرگرم زدوبندهای بین همدیگر باشند و به مرزهای سایکس–پیکوت نزدیک نشوند. بنابرین، عامل تمام پیشرفت‌های تازه در جنگ، تا حد بمباردمان، آن‌ها اند.

 حوثی‌ها، مبنی‌بر آن‌چه اعلان کرده‌اند، تسلیحات و تجهیزات بسیاری را به تصرف خود آوردند، و هم‌چنین ۲۰۰۰ تن را به اسارت گرفتند و ۵۰۰ تن را کشتند، حال‌آن‌که مدعی اند بیشتر آن‌ها را عربستان سعودی هدف قرار داده‌ است تا ما نتوانیم به آنان دست یابیم، حتی ویدیویی را نیز در این مورد نشان دادند. عجیب نیست که این مزدور امریکا، عربستان سعودی، جلو پیشرفت نیروهایی هادی را در میادین می‌گیرد، و حتی زندانیان هادی را در زندان‌های حوثی‌ها بمباران می‌کند!!

عبد ربه هادی، عبدالملک حوثی، علی محسن احمر، و عیدروس زبیدی در واقع سران فتنه‌ها و زدوبندها در یمن بودند و آلۀ دست کفار رقیب – امریکا و بریتانیا – اند، که فرزندان امت مسلمه را در یمن برای پیش‌برد برنامه‌های‌شان در مرداب جنگ‌های گوناگون غوطه‌ور می‌کنند. مشاهدۀ اجساد پیروان حوثی‌ها، هادی و دیگر احزاب، بسا دردناک است.

حزب‌التحریر از همان ابتدای سال ۲۰۱۵م گفته‌است که هدف جنگ، حفاظت از حوثی‌ها و مظلوم واقع شدن آنان در انظار عامه می‌باشد، تا میراث حکومت به تقاضای امریکا، حتی با راه‌اندازی یک جنگ ساختگی، به آنان هدیه داده شود. در واقع، حوثی‌ها منافع امریکا را تهدید نمی‌کنند، بلکه پیوسته برای حفظ آن‌ها می‌کوشند، هرچند گاهاً برعلیه‌اش ندا سر می‌دهند. امریکا نیز با آنان همچون یک گروه تروریستی رفتار نمی‌کند، و برای مبارزه با القاعده، داعش و "تروریزم" با آنان اعلان همکاری کرده‌است؛ تمام این حقایق به مرور زمان برای کسانی‌که از مسلمانان یمن و دیگر سرزمین‌های اسلامی آگاهی دارند واضح می‌شود. در حقیقت، هادی، میراث‌اش و انتقال او به‌جای دیگر، همه و همه بازیچۀ دست انگلیس است.

ای مسلمانان یمن! همان‌گونه که تعهد کردیم، ما همیشه شما را، مطابق دساتیر الله سبحانه و تعالی، نصیحت می‌کنیم و در مورد اوضاع جاری برای‌تان وضاحت می‌دهیم. ما به شما گفتیم که جنگ بین مسلمانان، یک جنگ حرام و جنگ برای منافع استعمارگران است. بناءً، از شعارها و پول‌های کثیف و فریبنده‌ای که از هر طرف بدست می‌آید برحذر باشید. از شما می‌خواهیم به جنگ‌های بین خودتان خاتمه دهید و قوانین الله سبحانه و تعالی را با برپایی حاکمیت اسلام در سرزمین یمن تطبیق کنید، بگذارید مردم در مطابقت با حدود اسلام با یک حاکم در دولت خلافت راشده به‌ طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم بیعت کنند. این چیزی‌ست که به قلب‌های‌تان وحدت می‌دهد، همان‌گونه که به قلب‌های اجدادتان اوس و خزرج وحدت داد، که ده سال با تحریک دشمنان الله، یهودیان، در جنگ و نزاع بودند. بناءً، برای اجابت دعوت‌مان بشتابید، چون تنها آن زمان است که به عزت و شوکت دست می‌یابید و بایک‌دیگر همچون برادر زندگی می‌کنیم، از عدالت اسلام و استقامت رهبرش، کسی‌که به همراه او ریسمان غرب و متحدان‌اش را از سرزمین‌های‌مان قطع می‌کنیم، لذت می‌بریم، و یک‌بار دیگر صاحب عقیده و خرد خواهیم شد، و این برای الله سبحانه و تعالی ناممکن نیست. او سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إإِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾

[الأنفال: ۲۴]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله (سبحانه و تعالی) و رسول الله (صلی الله علیه و سلم) را اجابت کنید، هنگامی‌که شما را به‌سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد.

 

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ولایه یمن

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه