چهارشنبه, ۲۵ جمادی الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 ربیع الاول 1441
تاریخ میلادی : جمعه، 08 نوامبر 2019م

شماره صدور:1441/08

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

شخصی‌که مؤلد فساد است، چگونه می‌تواند علیه فساد مبارزه کند؟

(ترجمه)

روز چهار شنبه، تاریخ 30 اکتوبر 2019م مهدی محمد المشد، رئیس عالی شورای‌سیاسی در سخنرانی اش جنگ علیه فساد را اعلام کرد. از چندین روز گذشته بدین سو، رسانه‌ها این خبر را موضوع داغ و محوری در رسانه‌ها قرار داده است. آیا واقعاً  مهدی با این شعارش جدی است؟ آیا او غالب خواهد شد؟ در واقع این‌ها کسانی اند که از سعاده برای فریب پیروان‌شان رهسپار شده اند و ادعا دارند که به مجرد رسیدن به صنعا دولتی را تاسیس خواهند کرد که توسط اسلام رهبری شود و سپس با نوع حکومت‌داری "دولت ملت" عوض کنند. این‌ها کسانی اند که شعار تنزیل نرخ‌های اقتصادی را برای مردم دادند که در نتیجه، تعداد زیاد مزدوران دولتی بسیندوا بر اساس اوامر بانک‌جهانی پول، قیمت نفت را از 4000 ریال الی 7000 تا 30000 ریال رساندند و به زودی از برنامه‌های دیگری بانک‌جهانی پول نیز مستفید خواهند شد.

در واقع آن‌ها با سازمان ملل‌ هم‌فکر و هم‌دست شده در تمام جرایم و فساد که جهان را بدان مبتلا ساخته شریک گردیده اند. از همه بد‌تر این که برای سال‌های متمادی مردم را از حقوق معیشت زنده‌گی محروم کرده اند تا صرفاً خود شان زنده‌گی کنند. آن‌ها وعده‌های را که از عمران الی صنعا کرده بودند، قبل از عملی‌کردن آن، با جاسوسی شبانه‌روزی مردم و داشتن روابط با سازمان خون‌خوار CIA به منظور جنگ علیه تروریزم، شکستند. پس آیا کسی‌که مرتکب تمام این جرایم شده است، می‌تواند علیه فساد بجنگد؟ در حقیقت؛ هدف و انگیزۀ شعار آن‌ها مغلوب ساختن حریف‌های سیاسی و کسب حمایت بیش‌تر پیروان شان است؛ همان‌طوری‌که در گذشته با وجود موجودیت فساد‌گسترده در کشور، مشکل بود که حتی یک مورد فساد را علیه سلف آن‌ها ثابت ساخت. ای مسحت! اگر واقعاً در مبارزه علیه فساد صادق هستی؛ پس مفسدین اصلی مانند: محمد علی‌الهوثی و ابو علی‌الحکیم که همۀ مردم از بی‌عدالتی و جنایت آن‌ها واقف است را جزا بده. اما افسوس که  یک یمنی با جرم بسیار کوچک مجازات می‌شود ولی آن‌ها بدون ذکر جرم، تبرئه می‌گردد. از سوی دیگر "هادی" و پیروانش در جرم و جنایت کم‌تر از شما نیست؛ زیرا هردو در فساد مساویانه عمل می‌کنید.

ای مسحت، عبدالمالک الهوثی، احمد حمید، محمد علی‌الهوثی، ابو علی‌الحکیم و برای آخرین بادار شما، رک و پوست‌کنده می‌گوییم که؛ مفسدین‌اصلی شما هستید، اما احساس نمی‌کنید، زیرا شما یک دیگر را در فساد یاری می‌رسانید.

الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَٰكِن لَّا يَشْعُرُونَ﴾

[بقره:11-12]

ترجمه: و هنگامی که به آنان گفته شود (در زمین فساد نکنید) می‌گویند: ما فقط اصلاح‌کننده‌ایم. آگاه باشید، این‌ها همان مفسدانند؛ ولی نمی‌فهمند.
ای هوثی‌ها! اصلاح چیزی‌ست که از توان شما خارج است؛ زیرا تنها تاسیس دولتی‌که با اسلام رهبری گردد، می‌تواند صلح بیاورد. تنها دولت خلافت که حزب‌التحریر برای احیای آن تلاش می‌ورزد؛ می‌تواند با حاکمیت اسلام، کفار استعمار‌گر را نابود کرده و دست مفسدین را از فساد قطع کند. فرق نمی‌کند که تاسیس این دولت‌مقتدر چقدر طول خواهد کشد؛ اما این مفکوره، امت‌اسلامی را آماده می‌سازد تا از چنین دولت، با آغوش باز استقبال کند. بدون شک که تحت حاکمیت دولت‌اسلامی؛ قوی و ضعیف، سیاه و سفید همه یکسان خواهند بود. همان‌طوری‌که خلیفۀ مسلمانان علی بن ابی طالب رضی الله عنه با یک یهودی به خاطر قضیۀ زره، نزد قاضی یک‌سان بودند که در نتیجه حکم قاضی به نفع یهودی صادر گردید و زره به یهودی داده شد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه یمن

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه