چهارشنبه, ۲۵ جمادی الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 ربیع الاول 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 20 نوامبر 2019م

شماره صدور: ۱۰ / ۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

هوثی‌ها تلاش دارند برنامه‌های امریکا را بخاطر تسلط‌اش بر اقتصاد یمن اجرا کنند

 (ترجمه)

محمد علی‌الحوثی در روز جمعه، ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ م طی توئیتی‌که روزنامۀ "دیلی ریوولوشن" به روز شنبه، ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ م در صنعا منتشر کرد، از مجلس نمایندگان و حکومت نجات ملی خواست تا جلسات عمومی‌شان را برای بررسی گزارش بانک جهانی درمورد یمن برگذار کنند.

این درخواست شورای عالی سیاسی، توجهات را به سوی قصد حوثی‌ها جهت هموار کردن راهی برای کمک و گرفتن وام بیشتر از صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و همدستان‌اش جلب می‌کند تا در نتیجه به آن‌ها امکان افزایش درد و رنج اقتصادی را بر مردم یمن بدهد و منجر به نابودی کامل اقتصادشان شود. این طرح را بانک جهانی در سال ۱۹۹۵م و صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۱م شروع کردند. امریکا کماکان به استفاده و سود‌جویی از بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در یمن ادامه می‌دهد. این کشور نهادهای مذکور را در زمان ابراهیم الحمدی در سال ۱۹۷۵م به‌گونۀ مخفیانه و برنامه‌ریزی شده به یمن معرفی کرد و سپس با ناکامی‌شان در جدا کردن یمن جنوبی در جنگ سال ۱۹۹۴م، آن‌ها را در سال ۱۹۹۵م به بهانۀ برنامۀ اصلاحات مالی و حکومتی بر این کشور تحمیل کرد. سرانجام، امروزه امریکا با دادن ادارۀ حکومت به مزدوران حوثی‌اش در سال ۲۰۱۴م، از این برنامه‌های طولانی‌مدت سود می‌برد.

هدف نهایی امریکا در معرفی ابزارش، یعنی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، ادارۀ اقتصاد یمن بر طبق دستورالعمل‌هایش از طریق وام‌های سودی و کاهش ارزش پول داخلی در برابر دالر است تا سبب افزایش هزینۀ کالاها، خدمات و خصوصی‌سازی املاک عمومی شود و در نتیجه این املاک توسط شرکت‌های امریکایی خریداری شوند؛ همان‌طور که پرکینز در کتاب‌اش "تاریخ سری امپراتوری امریکا و ترور اقتصادی ملل" این موضوع را ذکر کرده است. این نشان‌دهندۀ دخالت حوثی‌ها به‌منظور اجرای برنامه‌های اقتصادی امریکا پس از آن‌ است که توان براندازی حکومت هادی، دست‌نشانده و مزدور انگلیس، را پیدا کردند.

کشور اکوادور به دلیل ملاحظۀ این بی‌عدالتی، بازپرداخت سود قرضه خود را به بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول متوقف کرده‌است. در واقع، این کشور در این امر از شما بهتر و قوی‌تر عمل کرد، زیرا بی‌عدالتی را رد کرد و آن را نپذیرفت، حال‌آن‌که شما آن را پذیرفتید و به خود این جرئت را دادید که مرتکب حرام شوید!

ای حوثی‌ها! شما مردم را به بهانۀ جنگ با امریکا اغوا می‌کنید، درحالی‌که برنامه‌هایش را در سرزمین‌تان اجرا و از ابزارهای استعماری‌اش، یعنی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در یمن، استقبال می‌کنید و دست به معاملات سودی (ربوی) می‌زنید، حال‌آن‌که الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَأَحَلَّ اللَّهُ الْبَيْعَ وَحَرَّمَ الرِّبَا﴾

[بقره: ۲۷۵]

ترجمه: و الله (سبحانه‌وتعالی) بیع را حلال و ربا را حرام کرده است.

شما به طرفداران‌تان دم از حمایت از اسلام می‌زنید، درحالی‌که الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ إِنْ يَقُولُونَ إِلا كَذِباً﴾

[کهف: ۵]

ترجمه: سخن بزرگی از دهان‌شان خارج می‌شود. آن‌ها فقط دروغ می‌گویند.

ای مردم یمن! آیا درست است کسانی‌که زمام امورتان را در دست دارند، به شما دروغ بگویند؟ پس بیایید یک‌جا با حزب‌التحریر، پیشگام و راه‌دانی‌که هرگز به مردم‌اش دروغ نمی‌گوید، فعالیت کنید تا برای از سرگیری زندگی اسلامی و با تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت، وعدۀ الله سبحانه‌وتعالی را محقق سازید:

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُم فِي الْأَرْضِ﴾

[نور: ۵۵]

ترجمه: الله (سبحانه‌وتعالی) به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکمران و خلیفه بر روی زمین خواهد کرد.

و مژدۀ رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم در حدیثی‌که توسط نعمان‌ بن بشیر روایت شده‌است، که فرمودند:

«ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: سپس، خلافت بر منهج نبوت قائم خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه یمن

مترجم: مرصاد مرصوص

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه