شنبه, ۰۹ صَفر ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۰۹/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :30 ربیع الاول 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 27 نوامبر 2019م

شماره صدور: 12/1441

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

آیا پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم "دولت ملت" را تأسیس کرد؟!

(ترجمه)

محمد‌الجنید پس از این که به تاریخ 5 نوامبر 2019م به‌حیث معاون نخست‌وزیر حکومت‌مردمی یمن، "دولت ملت" به تازه‌گی‌ها مقرر شد؛ برای اولین بار با توافق‌نظر ذکریا‌الشامی وزیر‌ترانسپورت، علی‌القیسی وزیر مدیریت‌محلی و ادریس‌الشراجبی وزیر خدمات‌ملکی طی جلسه‌ای به تاریخ 19 نوامبر 2019م بالای تشکیل حکومت‌مردمی تأکید نموده گفتند که رسیده‌گی سریع نهاد‌های ذیربط و عملی نمودن فرامین رئیس شورای‌عالی سیاسی؛ در واقع انعکاس‌دهنده مبارزه علیه فساد، تقویت شفافیت‌امور و گام‌مفید بسوی ساختار حکومت‌مردمی، عاری از فساد و اشخاص مفسد می‌باشد. گزارش نشر شده به تاریخ 19 نوامبر 2019م توسط دیلی‌نیوز پیپر در یمن.

نزدیک به یک سال می‌شود که حوثی‌ها با استفاده از اصطلاح دولت ملت، پیروان خود را امید می‌دهند که بر اساس روش‌قرآنی حکومتی را مبنی بر اسلام تاسیس کنند. متأسفانه آن‌ها از زمان صدور طرح‌اولیه حکومت‌داری تحت نام "دولت ملت" به تاریخ 29 ژوئن 2019م الی تصویب آن توسط شورای‌سیاسی به تاریخ 26 مارس 2019م خاموشی خود را حفظ کردند. ضمناً این نوع حکومت‌داری توسط رسانه‌های متعددی فضاگیر و اصطلاح "دولت ملت" را به آن ارحجیت بخشیدند. این اولین بار است که سخنگوی یکی از مقامات‌دولتی، قصد و نیت حوثی‌ها را برای تشکیل حکومت‌مردمی به شکل بسیار واضح و بدون ابهام افشا می‌سازد.

دولت ملت؛ نوع حکومت‌داری غربی‌ست که در آن دین هیچ دخالتی در قانون‌گزاری، قضا و اجرایی‌شدن قوانین ندارد. بر عکس؛ در این نوع حکومت‌داری پذیرش ‌دین برای هر شخص، آزاد گذاشته می‌شود که آیا دین را قبول کند یا خیر. این نوع حکومت‌داری همان طرحی‌ست که در سیاست و افکار شورای‌عالی سیاسی یمن به خوبی مشاهده می‌شود. چنین گفته می‌شود که این حق مردم یمن است تا بر اساس قوانین "دولت ملت" امور‌شان تنظیم گردد. اما سوال این جاست که آیا پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم که از میلاد وی اخیراً تجلیل گردید، بعد از پیمان دوم عقبه و ملقب نمودن آن‌ها به انصار، نوع حکومت‌داری "دولت ملت" را در مدینه تأسیس کرد و یا هم دولت‌اسلامی را؟!

آیا این موضوع اصلاً برای شما مهم است و یا هم درین موضوع گاهی احساس گناه نمی‌کنید که در ماه ربیع‌الاول و آن هم بعد از تجلیل میلاد پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم، پلان احیای حکومت‌مردمی را در یمن مطرح کردید؟ آیا فکر نمی‌کنید که در این مورد از پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم نافرمانی کردید؟ و یاهم فکر می‌کنید که پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم برای شما مشخص نموده است که در اخیر این ماه باید حکومت‌غربی "دولت ملت" را احیا کنید؟! در حقیقت شما و سلف شما نیز در پیروی از طاغوت و نافرمانی اوامر الله سبحانه‌و‌تعالی در حکومت‌داری یمن سبقت نموده اید! دساتیر الله سبحانه‌و‌تعالی در ارتباط با حکومت‌داری کاملاً واضح و آشکار در قرآن ذکر گردیده است. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَأَنِ احْكُمْ بَيْنَهُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ

[مایده: 49]

ترجمه: و در میان آن‌ها ( اهل کتاب) طبق آنچه الله نازل کرده است، داوری کن!

﴿فَاحْكُم بَيْنَهُم بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ عَمَّا جَاءَكَ مِنَ الْحَقِّ

[مایده: 48]

ترجمه: پس بر طبق احکامی‌که الله نازل کرده در میان آن‌ها حکم کن. از هوی و هوس‌های آنان پیروی نکن و از احکام الهی روی مگردان!

﴿فَلْيَحْذَرِ الَّذِينَ يُخَالِفُونَ عَنْ أَمْرِهِ أَن تُصِيبَهُمْ فِتْنَةٌ أَوْ يُصِيبَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ

[نور: 63]

ترجمه: پس آنان که فرمان او را مخالفت می‌کنند باید بترسند از این که فتنه‌ی دامن‌شان را بگیرد یا عذابی دردناک به آن‌ها برسد.

پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم نیز ما را از متابعت و پیروی‌قوانین "دولت ملت" منع نموده است.

«لَتَتَّبِعُنَّ سَنَنَ مَنْ كَانَ قَبْلَكُمْ شِبْرًا بِشِبْرٍ وَذِرَاعًا بِذِرَاعٍ حَتَّى لَوْ دَخَلُوا جُحْرَ ضَبٍّ لَدَخَلْتُمُوهُ» قالوا: اليهود والنصارى؟ قال: «فَمَنْ؟»

ترجمه: شما از راه و روش ملت‌های قبلی خویش، وجب‌به‌وجب تقلید می‌کنید؛ حتی به اندازۀ که اگر آن‌ها داخل یکی از سیاه‌چال شوند، به تعقیب شان خواهید رفت. از وی صلی الله علیه‌و‌سلم سوال شد که ای پیامبر الله (سبحانه‌و‌تعالی) آیا منظور شما یهود و نصارا‌ست؟ وی صلی الله علیه‌و‌سلم گفت: «دیگر کی می‌تواند باشد؟»

در اصل "دولت ملت" نوع حکومت‌داری سیکولری‌ست که حاکمیت و قانون‌گزاری بر اساس وحی‌الهی صورت نمی‌گیرد. در واقع "دولت ملت" نوع حکومت‌داری ظالمانه و مفسدانه‌ای‌ست که هیچ بخش آن در اسلام جای‌گاه ندارد. برای مسلمین حرام است تا این نوع حکومت‌داری را اتخاذ، عملی، حمایت و برای تطبیق آن دعوت نمایند. "خلافت" نظام حکومت‌داری اسلام است که در اواخر جنگ‌جهانی اول از صحنه تطبیق دور گردید. ما از مردم یمن می‌خواهیم تا با حزب‌التحریر در راستای تأسیس دولت خلافت‌راشدۀ ثانی کار‌کنند و "دولت ملت" را که توسط غرب شیطان‌صفت در سرمین مبارک ایمان "یمن" تحمیل‌کرده است را، ریشه‌کن سازیم.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه یمن

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه