دوشنبه, ۲۵ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
آیا حزب‌التحریر منهج آموزشی دارد؟
بسم الله الرحمن الرحيم

آیا حزب‌التحریر منهج آموزشی دارد؟

(ترجمه)

پرسش:

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته!

من در حزب التحریر نیستم؛ اما نزدم سوالی خلق شده است که آیا حزب التحریر نظام آموزشی و برنامه آموزشی دارد که بخوانم و برایم جالب تمام شود؟ آیا برنامه منظم و کاملی برای بخش‌های علوم شرعی وتجربی وجود دارد تا در مناطق آزاده شدۀ شام و یا دیگر مناطقی‌که آزادی آموزش و ظرفیت خاصی وجود دارد، تطبیق شود؟ چون هرکس به ذوق خودش مکاتب ایجاد کرده و منهج خود را تعمیل می‎نمایند برابر است که هدفی خاصی داشته باشد و یا خیر و نمی‌دانیم که این نسل چگونه تربیه خواهند شد؟

مفکوره خویش را خدمت هرآن‌کسی‌که توان ترتیب منهج و نظام آموزشی داشت و هر آن کس بالای فرزندان خویش وسائر فرزندان امت مسلمه دل‌سوزی داشتند، تقدیم کردم. با خود فکر کردم زمانی‌که نزد شما منهجی باشد، چرا وقت را  در مناهج دیگری ضایع سازم و این برنامه را می‌خواهم از دوستان و اقاریب خویش آغاز نمایم. جزاکم الله خیرا!

پاسخ:

وعليكم السلام و رحمة الله و بركاته!

بلی حزب التحریر دارای منهج آموزش و تربیه ویژه‌ای است؛ اما این امر نیازمند موجودیت قدرت و فضای خاصی است که مکاتب و استادان و تشکیلات صنفی را بر اساس شریعت ایجاد نماید که این چنین عمل از توان افراد و احزاب بالا بوده و برای تطبیق منهج آموزشی اسلام دولت اسلامی نیاز است که منهج تعلیمی را برگزیند. اکنون این‌گونه دولت در جهان وجود ندارد، شما چگونه و در کجا این منهج را می‌توانید عملی سازید؟ به هرحال، همه‌‌ای ما برای تأسیس خلافت اسلامی راشدۀ دوم تلاش می‌ورزیم تا منهج آموزشی اسلام را بالای مردم تطبیق نماید؛ إن شاء الله که آمدنش قریب است. در پایان، از الله متعال می‌خواهم در علاقه و توجه شما  برکت نهد.

برادرتان عطاء بن خليل أبو الرشته

20من محرم 1435هـ.ق

23 نومبر 2013م

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه