سه شنبه, ۲۱ ذیحجه ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۸/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
تاداشی یانای، ملیاردر جاپانی: قدرت نمایی امریکا درحال فروپاشی است!
بسم الله الرحمن الرحيم

تاداشی یانای، ملیاردر جاپانی: قدرت نمایی امریکا درحال فروپاشی است!

سی ان ان – تغیر دیدگاه جهانی نسبت به بحران روابط نژادی در امریکا: "تاداشی یانای" ثروتمندترین مرد جاپانی و رئیس اجرائی کمپنی یونکو و صاحب فروشگاهای خرده‌فروشی در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری سی ان ان گفته است: "چهره مطرح امریکا متلاشي شده است." این ثروتمند جاپانی نزدیک به ۷۱ سال عمردارد و بزرگترین و ثروتمندترین فرد درجاپان شمرده می‌شود و یکی ازثروت مندترین افراد در رده‌بندی ثروتمندان جهان شناخته شده است. او در کمپنی فاکس، یکی از بزرگ‌ترین سهام‌داران در فروش پرچون به شمار می‌رود و هم‌چنان از جمله بزرگ‌ترین فروشنده‌گان لباس در آسیا شمرده می‌شود که ثروت خالص او به ۳۱.۳ ملیارد دلار می‌رسد. او به روزنامه خبری بلومبرگ گفته است: "من واقعاً امید دارم که در درازمدت این یک تغییر مثبت باشد، در کل مثل سایر جنبش‌های حقوق مدنی."   

کمپنی‌های موجود در شهرهای امریکا مثل نیویورک، فیلادلفیا، سان فرانسیسکو  ولاس انجلس در جریان اعتراضات بخاطر کشته شدن جورج فلوید، در هفته‌های اخیر در تمام نواحی شهر با خسارات هنگفتی مواجه شده اند. یانای افزود: "تمام این‌ها نشان‌دهنده ویرانیی است که روح امریکا را به نابودی مواجه می‌سازد و اوضاع سیاسی توانایی مهار این وضعیت را ندارد." او افزود: "در این حالت لازم است تا در زمینه اقدامات مثبت مدنی اقدامات جدی روی دست گرفته شود. این اقدامات زمانی گرفته می‌شود که مشکلات اجتماعی وجود داشته باشد. ادامه نادیده گرفتن این وضعیت مانند اشتباهات گذشته خواهد بود."

در این اوضاع خاص، قوی‌ترین هم‌پیمانان امریکا نسبت به سرنوشت آن متردد هستند. امروزه امریکا مثل یک مرد مریضی است و این بعید است که امریکا دوباره به جایگاه جهانی خود برگردد.

مترجم: محمد فاتح

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه