شنبه, ۰۷ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
قرغیزستان از جنایت­های­ش علیه زنان عفیف مسلمان چه وقت دست‌بردار خواهد شد؟!
بسم الله الرحمن الرحيم

قرغیزستان از جنایت­های­ش علیه زنان عفیف مسلمان چه وقت دست‌بردار خواهد شد؟!

(ترجمه)

علت سوءظن‌ مسئولین کمیتۀ امنیت ملی قرغزستان در ماه ژوئن، هشت تن از بانوان را به مبنی بر این‌که آنان وابسته به گروه ممنوعه می­باشند، بازداشت نموده‌اند و اسباب جرم­‌شان را که کتاب­های بنیادگرایی، دستگاه­های کمپیوتر، سیم­کارت­های همراه­شان و دستگاه دیجیتلیی که در آن مواد کمپاین حزب التحریر ثبت شده بود، تشکیل می­دهد، که در هنگام بازرسی ضبط و توقیف شدند. شایان ذکر است که بازداشت این بانوان با همکاری کمیتۀ امنیت ملی و ادارۀ منطقوی امور داخلی نارین انجام شده است. این بانوان در حالی بازداشت شدند که مصروف نوشیدن چای بودند.

اسامی و مشخصات بانوان بازداشت شده قرار ذیل می­باشند:

  1. أرونوفا إرکینغول: بانویی 37 ساله‌ای است که از والدین سالخوردۀ خود که 80 سال از بهار عمرشان گذشته بود، مراقبت می­کرد؛ مخصوصاً از مادرش که مصاب به سکته مغزی بود.

  2. باکتبک کیزی مهابات: بانویی 29 ساله که مادر دو طفل­ است و خودش مریض می‌باشد که می­بایست به طور منظم تداوی شود.

  3. أجومدونوفا الماغول: که 50 سال عمر دارد و صاحب سه فرزند می‌باشد که در روز بازداشت‌اش مصروف مراقبت از نواسه­اش بود که مصاب به بیماری فلج مغزی است.

  4. أجومدونوفا أرجاغول: بانویی که 37 ساله است و مادر سه دختر و یک پسر می‌باشد که سن­های­شان به ترتیب 16، 9، 6 و 2 سال می­باشد.

  5. إسماعیلوفا میریم: بانویی 37 سالۀ است که مادر چهار دختر به سنین 12، 10، 8 و 6 سال می­باشد. وی نخست به مدت 48 ساعت بازداشت شد و سپس رها شد و به مدت دو ماه محکوم به حبس خانگی گردید.

  6. کادر الیفا میریم: بانویی‌که 34 ساله است و دارای دو طفل به سنین 9 و 5 سال می­باشد.

  7. أیتبیکافا غولنور: این بانو 25 سال عمر دارد و متأهل می­باشد.

  8. مأمریکانوفا أمانغول بانویی‌که 45 سال دارد و مادر چهار فرزند می‌باشد.

این بانوان در زندان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و عورت­های‌شان در معرض دید قرار گرفت و شرایط صحی آنان در هنگام بازداشت مدنظر گرفته نشد؛ چنان‌که به بیمارانی‌که در میان‌شان بود، دوا داده نشد و تعهدات خانوادگی نیز در حق­شان مراعات نگردید و آن ظالمانی‌که این بانوان را بازداشت نموده‌اند؛ به مادر أورنوفا که مصاب به سکته مغزی بود و به نواسۀ أجومدونوفا که به فلج مغزی مصاب بود، شفقت و ترحم ننمودند. هم‌چنان به آن بانویی‌که مادرش مریض بود و در وضعیت بد و وخیمی بسر می­برد و وی ناچار شده بود که دخترش را با خود به خانه‌اش ببرد تا که از وی مراقبت نماید، نیز رحم ننمودند.

این بانوان تا زمان بسر رسیدن حکم نهایی و نظارت، در مرکز بازداشت مؤقت در نارین زندانی شدند و به طور مستمر با آنان رفتار بد و زشتی‌که درخورِ شأن انسان نیست، صورت گرفته است که می­توان به گرسنگی کشاندن و شرایط دشواری‌که بالای‌شان وضع گردیده بود، اشاره کرد تا جائی‌که وضعیت صحی بانو باکتبک کیزی مهابات بسیار وخیم شد و توسط آمبولانس به شفاخانه منتقل گردید. بنابر این، این بانوان به خاطر کدام جرم و جنایت مستحق چنین رفتار و اتفاقاتی هستند که در فوق ذکر گردید؟!

در حقیقت دولت قرغیزستان از سال­ها بدینسو در گمراهی خود بسر برده و به تشدید حملات بدون دلیل خود علیه زنان عفیف مسلمان ادامه داده است و جنگ سخت و خانمانسوزی را در مکاتب و مؤسسات عمومی در برابر حجاب راه‌اندازی نموده است، و پیروان دین خود را تعقیب نموده و برهنگی را ترویج می­دهد. وی با این­ کار خود در نامۀ اعمالش گناه بازداشت بانوان بی­گناه و عفیفی را که از اوامر خالق­شان پیروی می­نمایند را افزوده است!

دولت جنایتکار قرغیزستان می­بایست که از عواقب اعمالش هراسان بوده و مراقب باشد که این اعمال خشم الله سبحانه وتعالی و خشم پیامبرصلی الله علیه وسلم و خشم مؤمنان را بر انگیخته و در نتیجه به سرنوشتی دچار خواهد شد که آنگاه پشیمانی برایش سودی نخواهد داشت و می­بایست که از آن‌چه هوای نفس برایش زینت داده دست‌بردار شود. الله سبحانه وتعالی می­فرماید:

﴿ إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَسَاداً أَن يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلَافٍ أَوْ يُنفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ

[المائدة: 33]

ترجمه: کیفر کسانی‌که (بر احکام شریعت می­تازند و بدین­وسیله) با الله (سبحانه وتعالی) و پیامبرش می­جنگند، و در روی زمین (با تهدید امنیت مردم و سلب حقوق انسان­ها، مثلاً از راهزنی و غارت اموال مردم) دست به فساد می‌زنند، این­ است که (در برابر کشتن مردم) کشته شوند یا (در برابر کشتن مردم و غصب اموال) به دار زده شوند، و یا این­که (در برابر راهزنی و غصب اموال، تنها) دست و پای آنان در جهت عکس یک‌دیگر بریده شود و یا این­که (در برابر قطع طریق و تهدید، تنها) از جائی به جائی تبعید گردند و یا زندانی شوند. این رسوائی آنان در دنیا است و برای ایشان در آخرت مجازات بزرگی است.

نویسنده:  هاجر یعقوبی

                                                                         مترجم: محمد "مزمل"

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه