شنبه, ۰۵ رمضان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
اظهارات مفکرین و رهبران غربی پیرامون خلافت و هراس شان بخاطر بازگشت آن
بسم الله الرحمن الرحيم

اظهارات مفکرین و رهبران غربی پیرامون خلافت و هراس شان بخاطر بازگشت آن

(ترجمه)

امسال، از سقوط خلافت در حالی سخن بعمل می­آید که از سقوط آن 100 سال گذشته است. به تاریخ 28 رجب سال 1342ه.ق. موافق به 3 مارچ سال 1924م. دولت خلافت عثمانی­ سقوط کرد، امت پراکنده گشت، ارتباطات آن از هم گسست، ثروت آن به هدر رفت و امت اسلامی بعد از یک دورۀ طلایی، که صدرنشین و فرمانروای جهان بود، هبوط نموده و در ذیل امت­ها قرار گرفت!

دولت خلافت بعد از آن­که غرب کافر دشمنی خود را آشکار ساخت و در رأس آن انگلیس و مزدورش، مصطفی کمال برای انهدام آن فعالیت می­کرد، سقوط داده شد. آیا غرب کافر تنها به نابودی و سقوط خلافت بسنده کرد و آتش کینه­توزی­اش بر علیه اسلام خاموش گشت؟

هنوز رهبران غرب اعم از سیاسیون، مفکرین و مستشرقین از خلافت اسلامی و خطرناک بودن بازگشت آن هراسان بوده و برای جلوگیری از بازگشت آن دیگران را مانع و بر حذر می­دارند. اظهارات رهبران سیاسی، مفکرین و بسیاری از پژوهش­های مراکز تحقیقاتی میزان خوف و هراس غرب کافر از دولت خلافت اسلامی و بازگشت آن را منعکس ساخته که در طول تاریخ؛ آتش کینه­توزی شان خاموش نگشته، بلکه هر زمان که احساس بازگشت دولت خلافت اسلامی را بکنند، شعله­ورتر می­شود. در این مقاله به بعضی از اقوال رهبران غرب متعلق به انتظار بازگشت خلافت و نگرانی از بازگشت آن اشاره می­نماییم:

ریتشاد نیکسون، رئیس جمهور اسبق امریکا: «نقش اساسی ما عقب‌اندازی رشد اسلامی­ست.» فیلیپ جوزیف سالازار، نماینده اسبق وزیر خارجه فرانسه که یک متفکر و سیاست­مدار بود، غرب را از اسلام برحذر داشته و گفت: «جهان اسلام بسیار بزرگ و تنومند می­باشد که هنوز بزرگی خود را درک و کشف نکرده است، لذا بر ما لازم است که خواسته­هایش را برآورده ساخته و تمایلش را در تولید محصولات محدود سازیم تا که قیام ننماید؛ اما اگر از این کار عاجز بمانیم؛ جهان غرب با خطر ناگهانی مواجه شده و وظیفه تمدنی خود را به عنوان رهبر جهان از دست خواهد داد.» بات بوکانان سناتور جمهوری امریکا: «مسئله بازگشت اسلام بعنوان نظام زندگی فقط بستگی به وقت داشته و هر لحظه احتمال عودت آن می­رود... در حقیقت امریکا با ارتش و تمام امکانات دست­­داشته خود نمی­تواند که در برابر تمدن آینده مقاومت نماید، چون­که ثبات اسلام و قدرت آن در حقیقت و به احتمال زیاد حیرت‌آور است... اسلام توانست که در جریان دو قرن پشت سرهم قدرت جهان را بدست بگیرد و توانست که کمونیزم را به یک آسانی عجیبی شکست دهد... و آنچه را که مشاهد آن هستیم اینست که اکنون اسلام با نیروی دیگر جهانی در حال مبارزه است.»

تونی بلیر، نخست وزیر اسبق بریتانیا به تاریخ 16/7/2005م. در کنفرانس عمومی حزب عمال گفت که: «ما هر حرکتی را که برای از بین بردن دولت اسرائیل و خروج غرب از جهان اسلام تلاش ورزد و در صدد حاکمیت شریعت اسلامی از طریق برپایی دولت خلافت اسلامی بالای تمام امت اسلامی باشد را از میان برده و ریشه‌کن خواهیم نمود.»

پوتین، رئیس جمهور روسیه در کانون اول سال 2002م. گفت: «تروریست­های جهانی به هدف تصرف بعضی از مناطق روسیه و تأسیس خلافت اسلامی؛ علیه روسیه اعلان جنگ نمودند.» اما ترامپ رئیس جمهور اسبق امریکا، علیه اسلام اظهارات زیادی را رد و بدل کرده است، که چندین پیام از سوی آن به تاریخ 9 اکتوبر سال2019م. منتشر شد که نشان‌دهنده موقف‌گیری منفی وی پیرامون موجودیت امریکایی­ها در سوریه می­باشد. به عنوان مثال این سخنش: مداخله در شرق میانه، بدترین تصمیم در تاریخ ایالات متحده بوده. با این گفته­اش که جنگ عراق به بهانۀ باطل و غیر واقعی راه انداخته شد. از طریق صفحۀ تویترش اظهار داشت که: «جنگ را به بهانۀ باطلی راه‌اندازی نمودیم و این بهانه اکنون از بین رفته است که می­توان از آن بنام اسلحه کشتار جمعی یاد کرد. وی ادامه داده گفت؛ ما قصد داریم که ارتش بزرگ خود را بطور سنجیده و به تدریج به کشور خود باز گردانیم.» ترامپ علاوه نمود که: «ایالات متحده برای جنگ و تأمین امنیت در شرق میانه هشت تریلیون دالر به مصرف رسانده است که از میان ارتش بزرگ ما؛ هزاران نفر به قتل و جرح رسیده اند و میلیون­ها نفر هم از طرف مقابل کشته شده اند.»

 با اقتباس از سایت روزنامه الرایة از بیانات حزب التحریر، به ذکر یکی از تبصره­های مهم آن در ارتباط به سخنان ترامپ می‌پردازیم: «اظهارات ترامپ اعتراف واضح و آشکاری­ست در باره جنایت­های امریکا در حق مسلمانان. ترامپ از یک زاویه دیگر تأکید ورزید که دلیل و بهانه‌ای که امریکا توسط آن جنگ را در عراق به راه انداخت و آن را اشغال نمود، دروغی بیش نبود. از ناحیه دیگر وی اعتراف کرد که امریکای صلیبی جنایت­کار میلیون­ها مسلمان را به قتل رسانده است. اما چیزی را که بخاطر خوف­ناک بودن نسبی نزدشان اعتراف ننمود و همان چیز سبب شکست سریع و ناگهانی در کار قبیح شان می­باشد و نیز سبب ترس‌شان از مواصلت وجود نظامی در سرزمین­های مسلمانان است؛ اینست که امت اسلامی مغلوب نمی­شود و آن یک امت زنده است، با آنکه مریضی­اش خیلی وخیم باشد و به درازا بکشد. امت اسلامی متفاوت از امت­ها و ملت­های دیگر می­باشد و علت آن اسلام بزرگ است که در عروق امت جاری بوده و نبض امت بدان وابسته می­باشد. اگر به جای امت اسلامی امت دیگری مورد تعرض قرار می­گرفت، منقرض می­شد و زمان­ها قبل متلاشی می­گشت و اثری از آن دیده نمی­شد. اما امت اسلامی بخاطر دین‌شان (اسلام) در پناه و حفظ الله سبحانه وتعالی بوده و به عنوان یک صخره در روی دشمن و طغیان‌گران باقی خواهد ماند؛ هرچند که طاغیان سرکشی و تکبر نمایند.

این بود قطره‌ای از کینه­توزی و ترس غرب از بازگشت دولت خلافت اسلامی، اما با وجودی­که غرب بالای مسلمانان مسلط بوده و بالای شان حکمرانی می­کند و نظام سرمایه­داری‌اش در تمام عرصه­های زندگی در سرزمین­های اسلامی و بطور کل در تمام جهان سایه انداخته است؛ با آن­که تمام نظام­های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیر آن برگرفته از نظام سرمایه­داری است؛ ثقافت غرب که در نشر فحشاء و منکرات مثال نداشته و با وجود کفتارهای آن که در راستای تطبیق و نشر ثقافت‌اش از طریق نشر کتب، اعلامیه­ها و نهادها فعالیت می­کنند... پس با این همه چرا غرب از بازگشت اسلام در هراس است؟

آیا ترس‌شان از نهادهای اسلامی و جهادی­ست؟ اما این نهادها هدف­‌شان إقامه دولت اسلامی نیست، بلکه این نهادها و اکثریت نهادهای دیگر بر این باور هستند که اقامه دولت خلافت غیر ممکن و خواب و خیال است و مقاومت و انرژی شان را در یک فاصله بسیار کم، که خود غرب برای شان تعیین کرده است، منحصر نموده و آن حد و فاصله چیزی جز "وطن" نبوده و جهادشان از مرزهای وطن تجاوز نمی­کند!

آیا غرب از مسلمانان می­ترسد؛ اما چرا؟ بسیاری از مسلمانان منتظرند تا مهدی ظهور کند و برای شان خلافت را برپا کند؟! و بعضی از مسلمانان غرق یأس و ناامیدی شده و تسلیم واقعیت و نیروی غرب شده اند و می­گویند که ما توانایی مبارزه با امریکا و اروپا را نداریم، چون آنان در سرزمین­های اسلامی بالای مسلمانان حاکم بوده و هرگز اجازۀ برپایی دولت خلافت راشده را نمی­دهند.

غرب کافر و رهبران، مفکرین و فرماندهان نظامی­اش می­دانند که مفهوم دولت خلافت بر اذهان بسیاری از فرزندان امت اسلامی زنده گشته است و می­دانند که نزد امت بیداری فراگیر ایجاد شده است، مبنی بر این‌که نبود دولت اسلامی سبب همه مشکلات و ناهنجاری­ها موجود می­باشد؛ اما امت اسلامی راه دست­یابی به آن را نمی­دانند.

این همان چیزی­ست که غرب از آن هراسان بوده و شب و روز تلاش می­ورزد تا از بازگشت اسلام و دولت آن ممانعت کند؛ زیرا بازگشت دولت اسلامی برای حکمرانی در روی زمین به معنای پایان بخشیدن به حکمرانی غرب در روی زمین و خاتمه دادن به چور وچپاول مال­ها و ثروت­ها می­باشد. بازگشت دولت خلافت به معنای برخورداری تمام بشر از نعمت عدالت، امنیت و آسایش بوده و به معنای مشرف شدن میلیون­ها انسان در دین الله سبحانه وتعالی به شکل گروهی می­باشد. الله سبحانه وتعالی می­­فرماید:

﴿إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ (1) وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجاً (2) فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ كَانَ تَوَّاباً﴾ [نصر: 1-3]

ترجمه: هنگامی­که یاری الله و پیروزی فرا رسد و مردم را می­بینی که دسته­دسته و گروه­گروه داخل دین الله می­شوند (و به اسلام مشرف می­شوند) پروردگار خود را سپاس و ستایش کن و از او آمرزش (خود و یاران خویش را از شتابگری در فرا رسیدن فتح و وقوع پیروزی و اظهار دل تنگی و گلایه از زندگی) بخواه. الله بسیار توبه پذیر است.

به همین خاطر، حزب التحریر شما را دعوت می­نماید تا همرایش برای اقامه دولت خلافت بر منهج نبوت فعالیت نمایید، چون یگانه حزبی‌که برای مشرف شدن به این هدف بزرگ فعالیت می­کند، حزب التحریر می­باشد. آیا این معقول خواهد بود که از فعالیت نمودن بخاطر چنین هدف بزرگی عقب‌نشینی کنیم، در حالی­که غرب کافر شب و روز سعی می­ورزد تا راه حصول به این هدف را مسدود ساخته و از بازگشت خلافت جلوگیری کند؟!

﴿وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ[حج: 40]
ترجمه: کسانی­که (دین) الله را یاری کنند؛ الله حتماً آنان را یاری می­کند. همانا الله نیرومند و شکست ناپذیر است.

#أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah
#YenidenHilafet
#خلافت_کو_قائم_کرو

نویسنده: ام عاصم الطویل- سرزمین مقدس فلسطین

برای دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه