چهارشنبه, ۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
بهای ذلت سنگین‌تر از بهای عزت است
بسم الله الرحمن الرحيم

بهای ذلت سنگین‌تر از بهای عزت است

شکی نیست که انقلاب شام انقلاب مبارکی‌ بود که بازهم به یاری الله سبحانه وتعالی دوام پیدا می‌کند. این بدین دلیل است که این انقلاب بر ضد نظام طاغوتی جنایت‌کار است، که اجیر رأس الکفر، ظلم و خودخواهی یعنی امریکا می‌باشد. این انقلاب تنها به این خوبی منحصر نشده بلکه این انقلاب از مساجد و عبادت‌گاه‌های الله سبحانه وتعالی آغاز شده و اهداف آن روشن بود. بزرگترین هدف آن همانا سقوط نظام طاغوتی جنایت‌کار با تمام پایه‌ها، نهادها و ساز و برگ آن بود تا به جای آن حکم اسلام که تمثیل کننده خلافت راشده دوم را که بر منهج نبوت می‌باشد بر پاکند؛ چنانچه رسول الله صلی الله علیه و سلم بر آمدن این دولت بشارت داده و این هدف واضح در شعارهای‌که تظاهرکننده‌گان سر می‌دادند و از فریادهای‌که از حنجرۀ شان بیرون می‌شد و هم‌چنان از قربانی‌های‌ جانی، مالی انقلابیون و قربانی دادن جگرگوشه‌گان شان آشکار بود. هم‌چنان به وضوح معلوم است که قلب این مردم به الله سبحانه وتعالی وابسته بوده و نصرت و پیروزی را از او سبحانه وتعالی می‌خواستند. بدون شک انقلاب امت در شام انقلاب مبارکی بود که از اولین روزی‌که اهل شام آن را به راه انداخت، به هدف این بود که این انقلاب یک حرکت برای ریشه‌کن کردن ظلم، استبداد باشد. هم‌چنان آن‌ها مسئولیت خود را در برابر خود و امت شان درک کرده و دانسته بودند که باید برای سقوط این طاغوت و نظام آن انقلاب نمایند؛ گرچه قربانی‌های آن بزرگ و بسیار باشد. پس آن‌ها آمده گی تغییر را داشتند، هرچند که قیمت و خوراک این تغییر بلند باشد. آن‌ها درک کرده بودند که باید تبعات و پیامدهای این مبارزۀ ‌شان را در برابر بزرگترین مزدور در منطقه تحمل کنند، هرچند که قیمت آن دشوار باشد. همین چیزی است که خبر از خیر و خوبی می‌دهد و دلالت بر این دارد که این انقلاب در چوکات و طریقۀ درست و محکمی برای تغییر گام برداشته است. بعضی از مردم سختی راه و قربانی دادن و طولانی شدن این ابتلاء را سخت می‌پندارند و عقب‌نشینی و نرسیدن به انقلاب را درپیش می‌گیرند؛ گرچه این تصمیم یک تصمیم مأیوس کننده است که بعضی این واقعیت را یک امر طبیعی می‌داند؛ مگر این واقعیت شروع افتیدن در گودال و هدر رفتن تمام قربانی‌های است که در این راه داده شده و پایمال شدن خون‌های است که ریخته شده و جان‌های است که بیرون شده و آبروهای است که هتک حرمت شده و خانه های است که ویران شده و از همه بدتر این‌که این بازگشت به زنده‌گی جدیدی در زیر سلطه و حاکمیت این نسل جنایت‌کاری است که همین‌ها این همه جنایات را انجام دادند، بلکه این بار کینه و دشمنی و حس انتقام‌جوی شان از روی کینه و جنایت‌کاری بیش‌تر شده است؛ واقعیت‌های عینی‌که در بعضی از شهرهای‌که این نظام حاکم شده و کشتار، دستگیری، تعذیب و زندانی کردن آزاده‌گان را روی دست گرفته و نبش قبر می‌کنند. این موارد بهترین دلیلی بر ما ادعای ماست.

بدون شک برگشت از این انقلاب در وسط راه و ادامه ندادن انقلاب به سوی هدف این انقلاب که همانا سقوط نظام و اقامۀ حکم اسلام بوده سنگین‌تر، پر بها تر، بزرگتر در قربانی و رنج‌بارتر از گزینۀ ادامه دادن انقلاب به سوی هدف انقلاب است، زیرا عاقبت عقب‌نشینی نعوذ بالله خواری و رسوائی در آغوش نظام جنایت‌کار و خون‌خواری است که خساره و زیان آن در دنیا و آخرت بس آشکار است؛ اما عاقبت ادامۀ انقلاب به یاری الله سبحانه و تعالی عزت، قدرت، امنیت و آرامش در دنیا و جنت است، جنتی‌که در آخرت پهنای آن بسان آسمان‌ها و زمین بوده و رضایت الله سبحانه وتعالی است که از همه نعمت‌ها بزرگتر است. پس ای اهل شام! شما در دام این نظام جنایت‌کار سقوط می‌کنید؟ ای پیش‌گام‌های امت در مبارزه با غرب کافر استعمارگر! آیا شما در دام یأس و ناامیدی می افتید که دشمن ما این یأس و ناامیدی را برای شما دامی ساخته است؟ آیا شما در دام این یأس و ناامیدی می‌افتید که دشمن برای شما سازمان‌دهی نموده تا از طریق این بر شما مسلط شود؟ یا این‌که پیمان تان را با الله سبحانه و تعالی دوباره تجدید می‌کنید و با ریسمان او تعالی چنگ می‌زنید و انقلاب تان را بعد از یک اصلاح دوباره ادامه می‌دهید؟ انقلابی‌که نظام مزدور و اجیر به انحراف آن کار کرده تا مبادا که شما با بینش روشن‌تری در پی رهبری سیاسی آگاه و صادق حرکت کنید. پس این انقلاب مدام در وجود انقلابیون صادق با همۀ رنج‌ها و سختی‌هایش روشن است و اهداف این انقلاب در وجود فرزندان آن محکم و قلب‌های انقلابیون تنها به الله سبحانه وتعالی بسته است تا نتیجه پسندیده و زیبای او سبحانه وتعالی تحقق یابد:

﴿إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ [غافر: 51]

ترجمه: ما به یقین پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند، در زندگی دنیا و (در آخرت) روزی‌که گواهان به پا می‌خیزند، یاری می‌دهیم!

مترجم: مصطفی اسلام

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه