پنجشنبه, ۰۶ شوال ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :18 رمضان 1441
تاریخ میلادی : دوشنبه، 11 می 2020م

شماره صدور:HTS 1441 / 49

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

ای اهل مان در سودان شرقی و غربی، اسلحه‌تان را در زمین بگذارید و خون حرام(ممنوع) را نریزید، هم‌چنین درب‌های جهنم را بر روی نفس‌های‌تان مگشاید که در جریان ماه رمضان بسته اند

(ترجمه)

یک‌بار دیگر جنگ و قتال میان مسلمانان بنی عامر و النوبه در شهر کسلا در سودان شرقی شعله‌ور شد. طبق گزارش "سودان تریبیون، قربانیان این رویداد در نتیجه برخورد مسلحانه میان دو حزب به وجود آمده بود که باعث کشته شدن 10 تن و زخمی شدن ده‌ها تن شد. ماه‌ آگست/اوت گذشته شهر بندر سودان شاهد درگیری میان این دو قبایل بود، که در نتیجه ده‌ها انسان کشته، صدها نفر دیگر زخمی و خانه‌های بی‌شمار حریق داده شد و سرانجام با امضای یک توافقنامه صلح -میان‌شان- خاتمه یافت که این امر نیز پس از مدتی پایه‌دار نماند. دو روز قبل، رویدادهای مشابه‌ی در جنوب دارفور، میان قبایل الفلاة و الرزيقات، در مناطق خور شمام و قریه مرية به وقوع پیوست، که 20 تن به قتل رسید و تعداد دیگری مجروع شدند. 

جنگ و قتال در سودان شرقی و غربی میان قبایلی‌که مسلمانان هستند، یک امری‌ست که در اسلام حرام(ممنوع) قرار داده شده و این عمل یکی از عادات دوران جاهلیه(قبل از اسلام) می‌باشد؛ زیرا اسلام خون یک مسلمان را حرام قرار داده است، طوری‌که الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿ومَن يَقْتُلْ مُؤْمِناً مُّتَعَمِّداً فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِداً فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَاباً عَظِيماً﴾ [نساء: 93]

ترجمه: ‏و كسی‌كه مؤمنی را از روی عمد بكشد، كيفر او دوزخ است و جاودانه در آنجا می‌ماند و الله(سبحانه‌وتعالی) بر او خشم می‌گيرد و او را از رحمت خود محروم می‌سازد و عذاب عظيمی براي وی تهيه می‌بيند.

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم درین خصوص تأکید ورزیده و فرمودند:

«لَا تَرْجِعُوا بَعْدِي كُفَّاراً يَضْرِبُ بَعْضُكُمْ رِقَابَ بَعْضٍ»

ترجمه: پس از من( پس از مرگم) کافر نشوید که گردن هم‌دیگر را بزنید.

رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم همچنین فرمودند:

‏«إِذَا الْتَقَى الْمُسْلِمَانِ بِسَيْفَيْهِمَا فَالْقَاتِلُ وَالْمَقْتُولُ فِي النَّارِ»

ترجمه: هرگاه دو مسلمان با شمشیر در برابر هم‌دیگر قرار بگیرند، قاتل و مقتول (کسی‌که مى‌کشد و کسى‌که کشته مى‌شود) هردو در آتش جهنم خواهند بود.

ما در حزب التحریر-ولایه سودان تأکید می‌کنیم که ازسرگیری جنگ قبیله‌ای در نتیجه قطبیدگی سیاسی(political polarization) به وجود آمده که بر اساس "پایه‌های بغض‌آمیز قبیله‌ای" بنا شده است. ما هم‌چنین تأکید می‌ورزیم که در نبود دولت اسلامی و در موجودیت دولت‌های ملی در اراضی‌ مسلمانان تأثیر عمیقی بر آن‌چه داشته است که امروزه درین سرزمین جریان دارد؛ زیرا دولت ملی نقش مراقبت از امور مردم را در قالب یک امر واجب بازی نمی‌کنند، بناءً درگیری رخ می‌دهد و هرکه به قبیله خودش توسل می‌جوید و بعداً مصیبت رخ داده و در نهایت خون حرام(ممنوع) ریخته می‌شود و مردم مشغول فتنه جنگ و قتال می‌شوند.

از طریق این اعلامیه مطبوعاتی، ما از مردم مان در سودان به‌طور عام و از قبایل درگیر به‌طور خاص استیناف و درخواست می‌کنیم، که به نام اسلام عظیم و در این ماه مبارک که درب‌های آتش جهنم بسته اند و درب‌های جنت باز است تا اسلحه‌‌ بر زمین گذاشته و خون حرام(ممنوع) را نریزند و نه هم در فتنه جنگ مشغول شوند تا مبادا درب‌های بسته جنهم را درین ماه رمضان بر روی خودشان باز کنند. فلهذا همراه حزب التحریر هم‌دست شده و فعالیت کنید تا دولت قیمومیت/سرپرستی(الرعايه)، همانا خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت را تأسیس نماید تا شما در دنیا سعادت‌مندی و در آخرت کرامت حاصل کنید.

ابراهیم عثمان (ابو خلیل )

خنگویی رسمی حزب‌التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه