یکشنبه, ۲۱ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

نامه سرگشاده از دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-سرزمین مبارک فلسطین، به شبکه ماهواره‌ای خبری معان

 به مدیر عمومی محترم شبکه معان!

به ویراستار محترم شبکه معان!

به کارگردان محترم کانال ماهواره‌ای معان!

به رییس شبکه معان!

بعد از تقدیم سلام:

با اظهار تأسف، اطلاع حاصل نمودیم که شبکه خبری معان به تازگی نقش حساس و برجسته‌ای را  همراه با کسانی‌که در قسمت به فحشاء کشاندن زنان فلسطین از طریق "برنامه‌های چون" حمله بر فرهنگ اسلامی امت و تقویت مدنیت غربی/مدنیت منحط، فاسد و تبهکار، که با استقبال  شیپورچی‌های غرب، نهادها و شخصیت‌هایی‌که دین و مردم‌شان را در مقابل دلار آمریکایی و یوروی اروپا فروخته اند، بازی کرده است.

بدبختانه، ما می‌بینیم که ماهواره‌ی معان چگونه برای آن شیپورهای مفسد بسترسازی می‌کند که بدون تأمل و تردید در صفحه تلویزیون شما بر اسلام و حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم حمله نموده و مدافعین و وارثین پیامبر صلی الله علیه وسلم را بی‌منطق، مخالف اصلاحات و روشنگری و عقب‌مانده معرفی نموده و بر امت اسلامی و تاریخ 1400 سالۀ آن با اشاره  به طلوع اسلام به عنوان آغاز عقب‌ماندگی حمله می‌کنند. این یک توهین مستقیم به مردم مسلمان فلسطین و به تمام امت مسلمه در جهان است. این مثابه توهین و استهزای شارلی ایبدو به اسلام است؛ طوری‌که در صفحه تلویزیون شما ظاهر شده و حدیث پیامبر صلی الله علیه وسلم را که توسط بخاری و نسائی از ابوهریره روایت نموده اند:

«لَنْ يُفْلِحَ قَوْمٌ وَلَّوْا أَمْرَهُمْ امْرَأَةً»

ترجمه: قومی‌که زن را منحیث حاکم خود انتخاب کنند، هرگز کامیاب نخواهند شد.

«اسْتَوْصُوا بِالنِّسَاءِ، فَإِنَّ الْمَرْأَةَ خُلِقَتْ مِنْ ضِلَعٍ، وَإِنَّ أَعْوَجَ شَيْءٍ فِي الضِّلَعِ أَعْلَاهُ، إِنْ ذَهَبْتَ تُقِيمُهُ كَسَرْتَهُ، وَإِنْ تَرَكْتَهُ لَمْ يَزَلْ أَعْوَجَ، اسْتَوْصُوا بِالنِّسَاءِ خَيْراً»

ترجمه: توصیه من به شما این است که مواظب زنان‌تان باشید، زیرا زنان از قبرغه کج آفریده شده اند و کج‌ترین موقعیت قبرغه قسمت بالایی آن است؛ اگر بخواهید که راستش کنید، می‌شکند و اگر به حال خودش رها کنید، کج باقی خواهد ماند؛ فلهذا من به شما توصیه می‌کنم که مواظب زنان باشید.

 و در حدیثی دیگری‌که توسط ابو سعید خدری رضی الله عنه روایت شده است، ایشان فرمودند: باری رسول الله صلی الله علیه وسلم به مصلی رفت تا نماز عید فطر یا عید اضحی را ادا کنند، او صلی الله علیه وسلم از موقعیت زنان گذشته و فرمودند:

«يَا مَعْشَرَ النِّسَاءِ تَصَدَّقْنَ فَإِنِّى أُرِيتُكُنَّ أَكْثَرَ أَهْلِ النَّارِ»، قُلْنَ: وَمَا نُقْصَانُ دِينِنَا وَعَقْلِنَا يَا رَسُولَ اللَّهِ؟ قَالَ: «أَلَيْسَ شَهَادَةُ المَرْأَةِ مِثْلَ نِصْفِ شَهَادَةِ الرَّجُلِ» قُلْنَ: بَلَى، قَالَ: «فَذَلِكِ مِنْ نُقْصَانِ عَقْلِهَا، أَلَيْسَ إِذَا حَاضَتْ لَمْ تُصَلِّ وَلَمْ تَصُمْ» قُلْنَ: بَلَى، قَالَ: «فَذَلِكِ مِنْ نُقْصَانِ دِينِهَا»

ترجمه: ای زنان! صدقه کنید، طوری‌که من مشاهده کردم، بیشترین اهل دوزخ شما زنان بودید! زنان پرسیدند: چرا چنین است ای رسول الله؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب دادند: شما زیاد لعنت می‌فرستید و نسبت به شوهران‌تان ناسپاس هستید! من هیچ‌کسی به مثابه شما ناقص عقل و ناقص دین ندیده‌ام! یک مرد هوشیار و معقول می‌تواند توسط یکی از شما گمراه شود! زنان پرسیدند: ای رسول الله! چی چیزی در عقل و دین ما ناقص است؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب دادند: آیا شهادت دو زن مساوی به شهادت یک مرد نیست؟! زنان گفتند: بلی! پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: این نقص در عقل شماست! آیا این واقعیت ندارد که زنان در جریان عادت ماهوار نماز نمی‌خوانند و روزه نمی‌گیرند؟ زنان گفتند: بلی! پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: این نقص در دین شماست.

و آن‌ها به وسعت تخطی‌شان در فرموده الله در قرآن رسیدند.

﴿فَلَمَّا رَأَى قَمِيصَهُ قُدَّ مِن دُبُرٍ قَالَ إِنَّهُ مِن كَيْدِكُنَّ إِنَّ كَيْدَكُنَّ عَظِيمٌ[یوسف: 28]

ترجمه: هنگامی‌که (عزیز مصر) دید پیراهن او [= یوسف‌] از پشت پاره شده، گفت: این از مکر و حیله شما زنان است که مکر و حیله شما زنان، عظیم است!

﴿ الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيراً[نساء: 34]

ترجمه: مردان، سرپرست و نگهبان زنان اند، بخاطر برتری‌هایی‌که الله (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است و بخاطر انفاق‌هایی‌که از اموال‌شان (در مورد زنان) می‌کنند. و زنان صالح، زنانی هستند که متواضع‌اند و در غیاب (همسر خود) اسرار و حقوق او را، در مقابل حقوقی‌که الله برای آنان قرار داده، حفظ می‌کنند. و (امّا) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفت‌شان بیم دارید، پند و اندرز دهید! (و اگر مؤثر واقع نشد) در بستر از آن‌ها دوری نمایید! و (اگر هیچ راهی جز شدت عمل، برای وادار کردن آن‌ها به انجام وظایف‌شان نبود) آن‌ها را تنبیه کنید! و اگر از شما پیروی کردند، راهی برای تعدّی بر آن‌ها نجویید! (بدانید) الله، بلندمرتبه و بزرگ است. (و قدرت او، بالاترین قدرت‌هاست.)

و آنان که چنین مفهوم را آورده و از قوه جهل و بی‌منطقی‌شان تشریح می‌کردند. تمسخر و استهزاء بر چنین متون شرعی مبنی بر این هدف  که به معنی واقعی آن و دلالت شرعی دقیق و مناسب آن مکث نکنند، با حمایت فوق‌العاده شبکه شما و تحمل هزینه آن با کسانی‌که شیطنت و بدسگالی می‌کنند، جرم نابخشودنی در حق اسلام محسوب می‌شود.

گذشته از تمسخر این افراد بدسگال و شیطان‌صفت بر متون اسلامی و قوانین آن در شبکه و ماهواره شما، این شخصیت‌های مامور، کسانی اند که در آغوش غرب پرورش یافته و اصلاً شرمنده‌ی عظمت بخشیدن به  فرهنگ غرب، دیموکراسی و بی‌دینی نیستند؛ بلکه برای رسم مدنیت غربی دعوت نموده و در عقبٍ نهاد‌های غربی و تولیدات مزخرف‌شان مانند سیداو و آزادی‌های غربی قدم می زنند. این شیپورچی‌های کرایی و نهاد های زن‌گرا (فیمنیست) توسط دشمنان اسلام حمایه مالی می‌شوند. هدف‌شان به هر صاحب عقل و هر فرد صادق واضح است که آن‌ها پیوسته تلاش می‌کنند تا نظم خانوادگی را با تمام معنی از هم بپاشند. هدف این‌ها ضربه زدن به قوانین اسلامی است که عفت و پاکدامنی را برای زنان ما تزریق کرده است. هدف این‌ها در دسترس قراردادن زنان با حذف قیودات و موانع است که مردان را از لذت بردن از زنان جلوگیری می‌کند.

این شیپورچی‌ها در نظر دارند تا زنان را وسیله‌ی جذاب برای تبلیغات و ارتقای اشیا و خدمات خویش و هم‌چنان وسیله‌ای برای خوشگذرانی قرار دهند  و به همین خاطر آن‌ها تلاش می‌کنند تا همه موانع و قیودات که سد راه اهداف شوم آنان قرار می‌گیرد، حذف کنند. از دیدگاه آنان زن محترم نیست که از آن نگهداری شود یا هم عزیز نیست که از ان حفاظت صورت گیرد؛ بلکه از دید آنان یک زن باید از همه‌ای قیودات دینی و اخلاقی آزاد باشد، آزاد از هر چیزی‌که مانع رسیدن مردان مجرم به آنان شود. از دید آنان پدرها اجازه  ندارند به  دختران‌شان  پوشیدن حجاب را لازمی گرداند؛ حجابی‌که الله سبحانه‌وتعالی برای زنان مسلمان فرض گردانیده است. از دید آنان یک دختر می‌تواند رابطه‌ای بر مبنای عشق و عاشقی داشته باشد و می‌تواند هرکسی را بخواهد ازدواج کند و بدون درنظرداشت خانواده، بدون نظرداشت دین و صفات راه یافتگان. از دید آنان هیچ‌گونه قیمومت و سرپرستی از پدر برای اطفال نیست و مرد را حق هیچ سرپرستی از خانواده نیست و فراتر از این‌ها این نهادها و سازمان‌ها هم‌جنسگرایی را یک حق قانونی می‌دانند. پس آیا این همان چیزی‌ست که نمایندگی‌های معان به جست‌جوی آن است؟!

ای برادران و خواهران!

در این مدت کانال شما از شخصیت‌هایی‌که بر اسلام حمله می‌کنند و متون شرعی و فرهنگ اسلامی را به استهزا می‌گیرند و با دروغ و افترا دین الله و قوانین اسلامی را تحریف می‌کنند، میزبانی می‌کنید؛ ولی شما به اساس مسلک رسانه‌ای حتی یکبار هم از کسانی‌که اسلام و قوانین اجتماعی آن را طوری‌که در اسلام بیان شده و نشان‌دهنده عظمت قانونگذاری اسلام است که چگونه موقف زنان را بالابرده، و از مقام و حتی انسانیت وی حفاظت و نگهداری نموده است، میزبانی نکردید! شما حتی یک فرصت هم به آنانی‌که از اسلام آگاهی داشتند، فراهم نکردید تا دروغ و افترای غرب و بلندگوهای آن را افشا نموده و فساد سیکولارها و دیموکرات‌ها را اظهار می نمودند! گویا در نبود مدافعین اسلام به عنوان وسیله‌ی برای تحریف اسلام تبدیل شده اید!

ما واقعاً این همه غم و اندوه در تعجب‌ایم که آیا شبکه و ماهواره معان به بستر گرمی برای حمله به اسلام و زنان مسلمان، حمایت از کفر، زنان غرب، مدنیت، برهنگی، انحراف جنسی و اخلاقی و انحطاط تبدیل شده است؟ آیا پول به یک ارزش یا قیمت قابل قبول به شما تبدیل شده است که عزت زنان‌تان را فروخته و به اسلام حمله کنید؟

به راستی اسلام عزیز، دینی‌که حاکمان تبهکار قوانین و تطبیق آن را نفی نموده و در برابر آن به نفع استعمار فرهنگی و سیاسی  می جنگند؛ یگانه دینی است که عدالت را در حق زنان مراعات نموده و موقف‌شان را بالا برده و حتی به مقامی می‌رساند که زنان دنیا و حتی غرب به آن حسادت می‌کنند. به این خاطر است که تمام قهر و غضب خود را خالی نموده و سعی و تلاش خویش را به خرج می‌دهند و تمامی منابع پولی خویش را مصرف می نمایند تا قوانین اسلام ، عفت زنان، وقار و عزت زنان در جوامع اسلامی را در سرزمین‌های اسلامی ناچیز نشان دهند.

بناءً، بهتر است که شما خار چشمی برای خاصمان اسلام و مدنیت آن باشید و برای عفت و وقار زنان مسلمان بسترسازی نمایید؛ نه بستری برای بد اندیشان، تبهکاران  و تجاران عزت زنان باشید! برشماست تا به جای این‌که نماینده‌ای برای استعمارگران و وسیله برای فساد باشید، بهتر است سهم خویش را  در احیای مجدد امت و بازگشت آن به دین و به منبع افتخار و وقار آن ادا نمایید!  وفاداری به ظالمان و استعمارگران و قرار گرفتن در برابر اسلام نتیجۀ تاریک و خطرناکی را در قبال داشته و ادامه همکاری و معاونت شما همراه با مجرمینی‌که هدف‌شان فاسد کردن زنان مسلمان و انتشار فرهنگ منحط و فاسد غرب می‌باشد، خشم و غضب الله سبحانه‌وتعالی را در قبال دارد؛ طوری‌که الله سبحانه‌وتعالی برای کسانی‌که در انتشار فحشاء سهم می‌گیرند، عذاب دردناکی وعده نموده است. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿ إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ[نور: 19]

ترجمه: کسانی‌که دوست دارند، زشتی‌ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آنان در دنیا و آخرت است و الله می‌داند و شما نمی‌دانید!

لذا، امت اسلامی و مردم سرزمین مبارک (فلسطین) هرگز آنانی را که علیه دین و عزت‌شان برنامه‌ریزی کردند، فراموش نخواهند کرد و آنان را به مثل دانه‌های خرما به دور خواهند انداخت؛ حتی مدتی زیادی هم که سپری شود. از الله قهار در مورد سرنوشت خودتان بترسید! به هوش بیایید و از اعمال گذشتۀتان توبه کنید! از الله مغفرت و هدایت طلب کنید و از مردم فلسطین در خصوص میزبانی این افراد مفسد و مواظبت از برنامه‌های فاسد آن‌ها بی‌درنگ معذرت خواهی کنید!

والسلام و علیکم و رحمت الله و برکاته

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر – سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: نصرالدین عمری

ادامه مطلب...

پاکستان،20 هزار نیرو را به خط تحت کنترول این کشور در "گیلگیت بالتستان" اعزام می‌کند

(ترجمه)

ایکانامیک تایمز_ پاکستان دو گروه از نظامیان را در امتداد خط تحت کنترل این کشور به (گلیگیت بالتستان) در کشمیر اعزام نموده است. مقامات چینی گفتگوهایی را همراه با اعضای بلند پایه گروه تروریستی البدر به منظور تحریک آن‌ها جهت افزایش تن‌شها در منطقه جامو و کشمیر آغاز نموده اند. طبق اطلاعات استخباراتی، علایم آشکاری وجود دارند که نشان‌دهنده همکاری‌های چین و پاکستان در امتداد خط مرزی می‌باشد. پاکستان نزدیک به 20000 نیروی اضافی را در امتداد خط تحت کنترول این کشور اعزام می‌کند. طبق گزارشات منتشر شده از طرف چین، اعزام این نیروها در امتداد خط تحت کنترول فعلی این کشور در شرق صورت گرفته است. آمار نیروهایی را که پاکستان گزارش داده، بیشتر از آن است که پس از حملات هوایی بالکوت به این منطقه شده بود و هم‌چنان گمان‌ها بر این است که رادارهای پاکستانی در تمام اطراف این منطقه به طورکامل به حالت فعال در آمده باشند.

شدت تنش‌ها بالای مناطق مرزی چین و پاکستان همزمان با تلاش‌های تحریک‌آمیز جهت دهشت‌افگنی در کشمیرصورت می‌گیرد. با آغاز تنش‌ها احتمال به وقوع پیوستن جنگ بین دوجبهه وجود دارد و هم‌چنان احتمال به وقوع پیوستن  جنگ با تروریستان در کشمیر نیز وجود دارد. کارشناسان استراتیژیک هشدارداده اند که این بدترین سناریویی است  که در این منطقه به وقوع می پیوندد. منابع اطلاعاتی از یک سلسله نشست‌ها و اجتماعات بین مقامات چین و پاکستان در هفته‌های اخیرگزارش داده اند که هدف از این نشست‌ها بین دو کشور، جمع‌آوری نیرو در منطقه گیلگیت بالتستان است؛ منطقه‌ای که نزدیک به لاداخ در شمال چین موقعیت دارد.

گزارشات تجهیز و تقویت این نیروها درحالی منتشر می‌شود که هزاران نیروی چینی با تمام قوت در امتداد خط تحت کنترل فعلی این کشور جهت یک رویارویی پرتنش به دور از مداخلات در چند نقطه از شرق لاداخ مستقرشده اند.                                                                                                               طبق گزارشات قوی و معتبری‌که از طرف نیروهای هندو در منطقه شرقی لاداخ در رابطه به رویارویی‌های تنش‌زا با چین منتشره شده اند، درخواست تشدید این تنش‌ها در منطقه گیلگیت بالتستان یک مسئولیت اضافی برای نیروهای هندو به شمار می‌رود. گلگیت بالتستان پس از تقسیم جامو و کشمیر بخشی از اقلیم اتحادیه لاداخ شناخته شده است، اما این منطقه تحت اشغال پاکستان قرار دارد. دولت هندو در منطقه‌ای که نزدیک به ارتفاعات کارجیل است، به منظور راندن پیکارجویان تحت نفوذ پاکستان در سال 1999م جنگ را آغاز نمود. طبق گزارشات منتشرشده، مقامات چینی جلساتی را با اعضای  بلندپایه گروه البدر آغاز نموده اند که مقر این گروه خشونت‌آفرین در پاکستان است. این گروه تاریخی اعمال خشونت‌آمیزی را در کشمیر از خود به جا گذاشته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که به منظور احیای دوباره این گروه دولت چین کمک‌هایی را به این گروه پیش نهاد نموده است. چیزهایی را که ما در این زمینه دریافت نموده‌ایم، ازجمله سیگنال‌های واضح بر همکاری  پاکستان و چین در منطقه است.

با این حال واضح م‌ گردد که پاکستان با شدت گرفتن رویارویی هند و چین و باگذشت وقت کمی از حمله مسلحانه بالای بازار بورس کراچی تصمیم بازکردن جبهه سوم جنگ را گرفته است. این تصمیم به دنبال گرفتن  قرضه ۱.۳ ملیارد دالری پاکستان از چین برای بانک دولتی این کشور است. آیا پاکستان سلاح کرایی چین گشته است؟

مترجم: محمد فاتح

 

 

ادامه مطلب...

رؤسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران اجازه نمی‌دهند که نظام سوریه سقوط کند!

(ترجمه)

رؤسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران ویدیو کنفرانس سه جانبه‌ای را در تاریخ 7/7/2020 برگزار نمودند. در ختم کنفرانس تأکید بر این شد که "درگیری در سوریه حل نخواهد شد؛ مگر از طریق یک روند سیاسی به رهبری سوری‌ها و همکاری سازمان ملل در این خصوص." (منبع: آژانس خبری آنادولو)

این توطئه‌گران اجازه نمی‌دهند که اقداماتی برای سرنگونی رژيم ظالم و جنایتکار بشار صورت بگیرد و به عوض از بین بردن رژيم بشار اسد، آن‌ها توافق نموده اند که روابط سیاسی‌شان را ادامه دهند. در این بیانیه تاکید بر لزوم آرامش در شهر ادلب از طریق اجرای توافقنامه‌هایی در این خصوص صورت گرفت. اجرای این توافقنامه میان آن‌ها باعث مفاد بیشتری بین آن‌ها شده است و به همین خاطر در تلاشند تا بقیه آن را نیز عملی کنند، به ویژه از بین بردن آنچه که آن‌ها آن را گروه‌های "رادیکال یا تروریست" می نامند. در واقع آن‌ها گروه‌هایی هستند که بخاطر از بین بردن نظام سکولاریستی سوریه کار می‌کنند.

این توطئه‌گران بر" مهم شمردن روابط خود از طریق  همکاری‌های مشترک اقتصادی با تقویت هماهنگی در زمینه‌های مختلف" تأکید کردند. آنچه برای آن‌ها مهم است، فقط اقتصاد است؛ نه نجات مردم از ظلم و ستمگریی‌که جان میلیون‌ها تن از مردم سوریه را گرفته و آواره ساخته است، خانه ها، مساجد، مدارس و بیمارستان‌ها را از بین برده اند...

بنابر این، دسیسه‌ای را که اردوغان با شرکای روسی و ایرانی خود بخاطر تایید مردم سوریه و انقلاب آن‌ها در پیش گرفته است، بخاطر خنثی‌سازی انقلاب و جلوگیر از بازگشت دوباره اسلام است.

مترجم: عبدالله حماس

ادامه مطلب...

آیا امریکا بر معیار‌های خود کدام ارزشی قایل است؟!

خبر

آمریکا روز شنبه چهارم ژوئیه را به مناسبت روز استقلال جشن گرفت و هزاران تن از شهروندانش در مقابل بازار ملی در واشنگتن دی سی تجمع نمودند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا بدین مناسبت بیانیه‏ای ایراد کرد و در آن از ارزش‌هایی یادآوری نمود که مردم آمریکا نسل پس از نسل دیگر آن را به ارث برده‌اند. او در حد یک شعار به آمریکایی‌ها قول داد كه برای حفظ آن‌ها "دقیقاً همانگونه كه اجدادشان عمل نموده‌اند، تلاش نماید. (منبع: الحرة )

تبصره

ما هر صبح مان را با شنیدن اخباری آغاز می‌کنیم که دماغ انسان را می‌سوزاند، از ارقام کشته شده‏ها گرفته تا مهاجرت هزاران نفر، آوارگی و تخریب، یتیم شدن کودکان و هتک حرمت شدن بزرگان و موی سفیدان... و حوادث گوناگون دیگری‏که تعدادشان از ارقام بیرون است. سرزمین‌های زیادی وجود دارد که ما این‌چنین اخبار را در مورد آن‌ها می‏شنویم، اما تنها مسئول تمام این حوادث دولت‌های سرمایه‌داری در رأس آن‌ها آمریکا می‌باشد؛ کسانی‌‌که سر تقسیم جهان درگیر اند، گویا برای حق میراث‌شان می‌جنگند! خبرهایی‏که از طریق رسانه‌ها به ما نشان داده می‌شود؛ نشان می‌دهد که صاحبان این ایدیولوژی (کپتالیستی) تا چه اندازه بر همه چیز تسلط دارند و هم‌چنان نشان می‏دهد که این مردم از ارزش‌هایی والای انسانی چیزی را درک نکرده‌اند... پس از همۀ موارد فوق، ترامپ بیرون می‌آید تا قول حفظ ارزش‌ها را بدهد. شما را به خدا قسم کدام ارزش‌ها؟ آیا کدام ارزشی وجود دارد! آیا آمریکا بر معیار‌های خود کدام ارزشی قایل است؟!

آمریكا كه از انواع ارزش‌ها محروم است، هرگز یک روز هم که شده روح بشریت را با ارزش‌های انسانی حفظ نکرده است؟! تبعیض نژادی آن را به کشتن سیاه‏پوستان سوق داد و اقتدارگرایی و استکبار آن‌ها را به کشتن مردم، ویران کردن خانه‏ها و جابجایی مردم‌شان وا داشت! این چگونه ارزش‌هایی است؟!

فقط مسلمانان اهل ارزش‌اند و این ارزشمندی خاصه‌شان است! ارزش‌ها فقط شعاری نیستند که ما می‏گوییم؛ بلکه این عملی است که شخص در ارتباط با مفاهیمی‏که از کائنات، انسان و حیات دارد به آن می‏پردازد و موقفش را به اساس این مفاهیم اتخاذ می‌کند و رفتار او مطابق با این مفاهیم صورت می‌گیرد. این‌جاست که ارزش‌ها نمایان می‌شود و آن‌چه را انسان از مفاهیم دارد بر جسته می‌گردد و بر این اساس است که درستی و بطلان ایدیولوژی سنجیده می‌شود. 

نویسنده: سوزان المجرات – سرزمین مباركة (فلسطين)

مترجم: یاسین "سادات"

ادامه مطلب...

توهین به احکام و ارزش‌های اسلامی ادامه دارد؛ آیا کسی هست که به دفاع بپردازد؟ Featured

انستتیوت مطالعات استراتژیک افغانستان پژوهشی را تحت عنوان «آموزش و سیاست: ریشه‌یابی رادیکالیسم دینی در نصاب معارف افغانستان» به نشر رسانده که در آن به صورت صریح علیه ارزش‌ها، معتقدات و احکام اسلامی تاخت و تاز نموده و در آن تأکید شده است که تدریس مسائل اسلامی منجر به «رادیکالیسم» و «افراطیت» می‌گردد.

این نهاد تنها به نشر پژوهش بسنده ننموده، بلکه بسیار گستاخانه راه حل می‌دهد تا کتاب‌های معارف افغانستان عاری از مسائل اسلامی گردد. در حالی که همچو پژوهش‌ها و نظریات، خود برای خشونت زمینه‌سازی می‌کنند؛ هدفی که دونرها و تمویل کنندگان غربی این نهادها در پی آن هستند. این انستتیوت جهت این‌که بتواند از بار انتقادات مردم شانه خالی کند تمام مسوولیت این گونه پژوهش‌ها و نوشته‌ها را به دوش نویسنده و پژوهش‌گر می‌اندازد. در حالی‌که این  انستتیوت طی پژوهش‌ها و نظرسنجی‌های مسلسل خویش اسلام را همواره مورد حمله ایدیولوژیک و جانبدارانه خود قرار داده و ارزش‌های اسلامی را مترادف با «رادیکالیسم»، «بنیادگرایی» و «تندروی» تعریف نموده است.

هرچند در جریان بیست سال گذشته چندین بار نصاب درسی معارف افغانستان مورد بازنگری قرار گرفته و بخش اعظمی از ارزش‌های اسلامی از آن حذف گردیده و با مفاهیم دموکراسی عوض شده است. اما سیکولرها دشمنی شان با اسلام چنان عمیق است که حتی مسائل فردی اسلامی را نیز در نصاب معارف تحمل نتوانسته و آن را با «رادیکالیسم» ربط داده و خواهان حذف تمام اسلام از نصاب درسی هستند. چنان‌چه در این پژوهش به الله سبحانه و تعالی، پیامبرگرامی اسلام صلی الله علیه وسلم، عقاید اسلامی، هدف زندگی از دیدگاه اسلام، جهاد، مجاهد، زکات و سایر ارزش‌ها و معتقدات اسلامی توهین صورت گرفته است. در این‌جا به بخشی کوچکی از این توهین‌نامه اشاره صورت می‌گیرد:

  • در پژوهش بسیار بی‌باکانه انتقاد شده است که چرا تمام کتاب‌های زبان و ادبیات – دری و پشتو – با حمد و نعت یعنی توصیف و ثنای الله سبحانه و تعالی و پیامبرش صلی الله علیه وسلم آغاز می‌شود. (ص38)

  • در بخشی از پژوهش بسیار گستاخانه گفته شده که نباید به شاگردان مکتب گفته شود که "تنها دین درست و قابل انتخاب اسلام است" این مسئله می‌تواند باعث رادیکالیسم دینی بی‌انجامد. (ص66)

  • در پژوهش بسیار جسورانه گفته شده که نباید بر بت‌ها و خدایان دیگران حمله صورت گیرد. همچنان تصریح شده که به شکلی که خدا در کتب معارف افغانستان ذکر شده منجر به حذف سایر خدایان گردیده و تنها خدای مسلمانان باقی می‌ماند؛ و این مورد منجر به رادیکالیسم دینی در میان شاگردان می‌شود. (ص57-58)

  • در پژوهش بسیار بی‌باکانه آمده است که گنجاندن تصویر بیت‌المقدس، نخستین قبله‌ی مسلمانان در نصاب درسی باعث رادیکالیسم دینی می‌گردد. (ص79-81)

  • در پژوهش بسیار فضولانه از این موضوع انتقاد شده که چرا در کتب درسی چنین آمده که یکی از گروه‌هایی مستحق زکات مجاهدین اند. (ص44-45) حالانکه این موضوع حکم قطعی و آیت صریح قرآن‌کریم است که در آن مجاهدین یکی از هشت گروهی گفته شده که زکات به آن‌ها پرداخته شود.

  • در پژوهش بسیار بی‌ادبانه چنین تصویر از مجاهد ارائه گردیده است: «مجاهد با نگاه جزم‌گرایانه‌ی خویش به دنبال نابودی هر آدم غیرخودی بر می‌خیزد» ( ص 44-45) در حالی‌که این مورد توهین به بزرگ‌ترین ارزش اسلامی، تاریخ اسلام و به بخش اعظمی از مردم افغانستان است که در جهاد علیه شوروی و امریکا سهیم بوده‌اند.

  • در پژوهش بسیار یاوه سرایانه گفته شده که تدریس این متن «نخستین هدف زندگی، عبادت و پرستش خدای یگانه است» و این‌که راه سعادت فقط راه مستقیم [صراط مستقیم] است، منجر به جزم‌نگری و رادیکالیسم شاگردان می‌شود. (ص53-54)

در واقع، در نظم دموکراسی و حاکمیت سیکولرها هر کس و هر نهاد جرأت پیدا می‌کند تا تحت عنوان پژوهش و آزادی بیان، ارزش‌ها و اعتقادات اسلامی را زیر سوال ببرد. در مقابل هیچ ارگان و نهادی نیست که جلوی همچو بی‌حیایی، توهین و تازیدن‌ها را گرفته و علیه آن بیاستد. در حالی‌که اگر چند سال قبل چنین توهین‌نامه‌ی پخش و نشر می‌گردید با عکس‌العمل‌های شدیدی مواجه می‌شد؛  اما امروز در عدم موجودیت حاکمیت اسلام به مقدسات توهین صورت گرفته و فضا را طوری عیار ساخته‌اند که اگر کسانی هم علیه آن‌ها صدا بلند کنند تحت نام‌ها و برچسب‌های گوناگونی سرکوب، ترور و خفه کرده می‌شوند

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

ادامه مطلب...

تردید انگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در مورد نقش رهبری امریکا!

(ترجمه)

کسانی‌که تمایل به دیدن واقعیت‌ها دارند، این را باید بدانند که اختلافات عمیقی بین ابرقدرت‌های جهان وجود دارد، حتی بین کشورهایی‌که در ظاهر هم‌پیمان بوده اند!

ازمدت‌ها به این طرف، گاه و ناگاه بین قدرت‌های اروپایی اختلافاتی  وجود داشته است، با وجود این‌که این کشورها با امریکا فرهنگ و تمدن  مشترکی دارند؛ درحال حاضر اختلافات این کشورها با امریکا شدت یافته است.

به گفته رونامه گاردین: انگلامیرکل، هشدار داده است که جهان دیگر خواهان رهبری ایالات متحده امریکا؛ کشوری‌که همواره مدعی رهبری جهان بوده، نمی باشد. باتوجه به این واقعیت لازم است که کشورها اولویت‌های خود را اصلاح نمایند.

صدراعظم آلمان، در مصاحبه‌ای باخبرنگاران شش رونامه اروپایی از جمله روزنامه گاردین گفت: "ما به این فکربزرگ شده ایم که ایالات متحده می‌خواهد یک قدرت جهانی باشد. درنتیجه ایالات متحده امریکا می‌خواهد به تمایل خود به این نقش پایان دهد. بنابر این، در درازمدت ضرورت به  فکرعمیق داریم." صدراعظم آلمان گفت: "تلاش نیروهای امریکایی در آلمان تنها برای حمایت از آلمان و هم‌چنان سایر کشورهای اروپایی که عضو ناتو اند، نبوده، بلکه این تلاش‌ها شامل حمایت از منافع ایالات متحده امریکا نیز می‌شود."

خانم میرکل در سخنانش در مورد هزینه‌های نظامی آلمان گفت: ما می‌دانیم که هزینه‌های دفاعی زیادی در آلمان بالای ما تحمیل شده است که در سال‌های اخیر به بخش‌های بزرگی از این هزینه‌ها رسیده‌گی نموده‌ایم و هم‌چنان به تقویت پتانسیل‌های نظامی ادامه خواهیم داد.

امت اسلامی در عرصه جیو پولیتیک موجود به بازگشت یک قوت بزرگ جهانیِ در حال ظهور، باید اطمینان داشته باشد! به یقین که تاسیس این قوت بزرگ جهانی تنها دولت خلافت راشده خواهد بود! این دولت دارای اراضی وسیع و گسترده و دربرگیرنده شهرهای زیادی خواهد بود و در یک محوطه وسیع سرزمین‌های  اسلامی ایجاد خواهد شد؛ دولتی‌که برمبنای فکر ایدیولوژیک استوار بوده و به عنوان عقیده اسلامی و تمسک به منهج رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم ایجاد خواهد شد.

مترجم: محمد فاتح

ادامه مطلب...

فعالیت اداره زکات حوثی‌ها در مغایرت با نظام اقتصادی اسلام قرار دارد!

  • نشر شده در یمن

(ترجمه)

به روز دوشنبه، تاریخ 16 جون/ژوئن 2020م، روزنامه الثوره در یمن، خبری را در خصوص مصاحبه‌ای که با علی احمد السقاف نماینده‌ی اداره زکات حوثی‌ها انجام داده بود، منتشر کرد که این اداره به دستور عبدالمالک الحوثی تأسیس گردیده بود. ‏در مصاحبه‌ی مذکور، وی به دستاوردهای این اداره اشاره نمود و اظهار کرد که مبلغی بالغ بر 60 میلیارد ریال را طی دو سال گذشته به مصرف رسانیده است و حدود 4 الی 5 میلیارد ریال برآورده شده از زکات فطر روزه را در جریان ماه مبارک رمضان به 245 هزار خانواده به مصرف رسانیده است و ضمناً هزینۀ سایر مخارج زکات بیشتر از 14 میلیارد بود...

با توجه به این امر، مکث کوتاهی می‌کنیم تا به مردم یمن نشان دهیم که فعالیت این اداره در تناقض با احکام اسلامی قرار دارد:

مبلغ پول توضیع شده برای مستحقین بالغ بر 15 هراز ریال نبود و به گونه‌ی که باید توضیع می‌شد، نشد. زیرا، ثبت نام مستحقین زکات منوط به واسطه‌گری و چانه‌زنی شده بود؛ زیرا افراد مسئولی‌که در آن محلات یعنی منطقه عقال الحارات بودند، مردم آنان را به خوبی می‌شناختند که اکثر آنان غیرمسئول بودند.

این مقامات مقدار سرمایه‌ی که را از بودجه زکات جمع‌آوری کرده بودند؛ ولی آن‌چه که از پول زکات باقی مانده بود در واقع برای فقرا و نیازمندان بسنده نبود. اصل اساسی اینست: پولی‌که از طرف دیوان زکات دریافت می‌شود، باید به‌منظور تأمین نیازهای همه‌ی فقرا و مساکین، قبل از دیگران توزیع شود. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿ إِنَّمَا الصَّدَقَاتُ لِلْفُقَرَاءِ وَالْمَسَاكِينِ وَالْعَامِلِينَ عَلَيْهَا وَالْمُؤَلَّفَةِ قُلُوبُهُمْ وَفِي الرِّقَابِ وَالْغَارِمِينَ وَفِي سَبِيلِ اللَّهِ وَابْنِ السَّبِيلِ فَرِيضَةً مِّنَ اللَّهِ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ﴾ [توبه: 60]

‏ترجمه: ‏‏زكات مخصوص مستمندان(فقرا)، بيچارگان(مساکین)، گردآورندگان آن، كسانی‌كه جلب محبت‌شان (برای پذيرش اسلام و سودگرفتن از خدمت و ياری‌شان به اسلام چشم داشته) می‌شود، (آزادی برده‌گان و) بندگان، (پرداخت بدهی/قرض) بدهكاران،  (صرف) در راه ( تقويت دین) الله، و واماندگان در راه (و مسافران درمانده و دور افتاده از مال و منال و خانه و كاشانه) می‌باشد. اين یک فريضه مهم الهی است (كه جهت مصلحت بندگان الله مقرر شده است) و الله دانا (به مصالح آفريدگان) و حكيم (در وضع قوانين) است.‏

ای مقامات ادارۀ زکات! این شما بودید که مبلغ هنگفتی را تحت نام "فی سبیل الله" ولی در اصل برای قتال مسلمانان به مصرف رسانیدید! شما اصلاً  اندکی حد نصاب را هم در جمع‌آوری زکات رعایت نکردید. شما در حکم زکات تجارت و کالاها، تجاوز فاحش کردید و چیزی را در حکم زکات اضافه کردید که نباید می‌کردید، مانند وضع کردن زکات در بلند منزل/ساختمان‌ها، ماشین‌ها(موتر و سایر ماشین‌آلات) و دیکوراسیون(زیبایی منزل و ساختمان).

اما در محصولات زراعتی که کمتر از پنج "وَسَق" نباشند؛ یعنی معادل" ۳۰۰ پیمانه که ۶۵۳ کیلو گرام" از حبوبات می‌شود، زکات واجب است. و در میان مواشی که در بیرون می‌چرند و مواشی که در خانه به آن ها علف داده می‌شود مانند: گوسفند، گاو و شتر فرق وجود دارد و نصاب زکات مالی که یک سال بر آن گذشته باشد ۲۰ دینار طلا است که مساوی با قیمت ۸۵ گرام طلای ۲۴ عیار می‌باشد.

این چندین بار است که ادارۀ زکات اسلوب مؤسسۀ خیریه الاصلاح به کار می‌گیرد در حالی‌که انهاد مذکور نه تنها ‌که فقر را ریشه‌کن نکرد؛ بلکه آن را گسترش و تعداد افراد فقیر را نیز افزایش داده است که همین فقرا سال به سال چشم به راه یک لقمه نان می‌باشند تا از پول زکات به آنان اندکی برسد؛ هرچند انجمن مذکور مبلغ هنگفت پول را در اختیار خود داشت. ‏اداره زکات در سال‌های آینده به عوض از میان برداشتن فقر، در واقع تعداد، نتیجه، افزایش، گسترش و دامنه وسیع گسترش فقر را مشاهده خواهند کرد.

اصل اساسی اینست که بیت المال برای مسلمانان وجود دارد که دارای بخش‌های مختلف از بخش  زکات در نظام اقتصادی، علاوه بر نظام حکومتی، نظام اجتماعی، سیاست خارجی و سایر نظام‌های زنده‌گی در نظام زندگی اسلامی می‌باشد. پس چگونه کسی جرئت کرده می‌تواند که برای تأسیس یک بخش تحریف شده از نظام اقتصادی در اسلام توافق کند؟! الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿ أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَتَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ﴾ [بقره: 85]

ترجمه: آیا به بخشی از دستورات کتابِ (آسمانی) ایمان می آورید و به بخشی دیگر کفر می‏ورزید؟!

این امر با توجه به عدم وجود هسته اصلی نظام اقتصادی و بقیه نظام‌های زندگی اسلامی و جایگزینی آن‌ها با دیگر نظام‌ها مبتنی بر زنده‌گی تحت اصول سرمایه‌داری(دموکراسی) به عنوان نظام اقتصادی در اسلام در کل ارائه شد. البته این امر بعد از جدا کردن دین از زندگی اتفاق افتید که نظام حکومت‌داری دموکراسی را با اسلام خلط کردند و آن را من‌حیث یک نظام مشروع به مردم پیشنهاد کردند! بنابر این، چگونه این راه‌حل‌های اقتصادی حوثی‌ها در زمانی‌که در حال حاضر خودشان در مذاکره با صندوق‌بین‌المللی‌پول در طول دو ماه گذشته مارس و آوریل هستند تا راهکارهای اقتصادی خود را برای آن‌ها فراهم کنند، باشد که صندوق مذکور وام/قروض خود را برای آنان ادامه بدهد! پس برای مان سعادت را به‌ میان خواهد آورد؟! ‏امروز، اعمال شرورانه حوثی‌ها در معرض دید قرار گرفته و افشاء شدند، این امر نشانگر عدم توانایی و عدم رغبت آن‌ها برای حاکمیت توسط اسلام است، درست همان‌گونه‌ای که اعمال بد دیگران قبلاً برای همگی افشاء شده بود.

فلهذا، تطبیق اسلام در تمام امور زنده‌گی امر حتمی است و این امر تنها توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت اجرا خواهد شد؛ بناءً بگذارید که اهل یمن با حزب التحریر برای قائم شدن خلافت اسلامی بر منهج نبوت به دعوت و فعالیت‌هایش ادامه دهند. رسول الله صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم می‌فرماید:

«...ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ...» (احمد)

ترجمه: ...و سپس خلافت بر منهج نبوت قائم خواهد شد...

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه یمن

مترجم: داکتر زکریا

ادامه مطلب...

اعتراض اِل‌کامور و جنگ آزادی

  • نشر شده در تونس

(ترجمه)

به تاریخ 21ام  ژونیه شب یک‌شنبه، بنا‌بر اعتراض اِل‌کامور، دولت با قهر و تنش‌های گستردۀ مردم در شهر تاتوین مواجه شد. درین اعتراضات بسیاری‌ها دست‌گیر گردیده و معترضین خواهان تطبیق معاملۀ سال 2017 که میان مردم محل و حکومت یوسف چاهد با ضمانت نورالدین تبوبی، دبیرکل اتحادیۀ کار‌گران شدند. نورالدین تبوبی در همۀ اعتراض‌ها حاضر بود و اساساً شرکت‌های خارجی را متهم به غارت سرمایۀ کشور، شایع ساختن اخبار قوای امنیت در داخل شهر ‌می‌کرد. در واقع این کار‌ها باعث فقر، به حاشیه رفتنِ مردم، خصوصی‌سازی ثروت کشور، بی‌کاری، انحصار‌معادن و نابرابری مردم محل گردید که در حقیقت شرکت‌های خارجی با انحصار ثروت و منافع این کشور باعث تمام این بد‌بختی گردیده اند. تنها حرض و آز آن‌ها سبب شرایط پر مشقت زنده‌گی، بحران محیط‌زیست، افزایش امراض و نا‌امنی گردیده است که بدون استثنا بالای تمام مقامات داخلی تحمیل ‌می‌شود. در واقع وضعیت آن‌ها مانند شتری گردیده است که در صحرا از تشنه‌گی جان ‌می‌دهد؛ در حالی که در عقب خود آب را حمل ‌می‌کند.

از دیر زمان بدین سو، حکومت‌های متوالی مسؤلیت تنظیم امور مردم را ترک کرده اند و در دایرۀ استعمار با نقش دلال قانع گردیده اند و تحت چطر سرمایه‌گزاری خارجی، شراکت و خصوصی‌سازی منابع، دروازۀ غارت و چپاول را به روی شرکت‌های استعماری به طور وسیع آن باز نموده، کشور را تا گلو غرق قرض نمودند و اقتصاد کشور را در گرو قدرت‌های غربی گذاشتند و مردم را غرق در بحران بیکاری و از حقوق شان محروم ساختند، و تمام این کار‌ها را صرف به خاطر تکمیل شرایط صندوق بین‌المللی پول و راضی ساختن حاکمان واقعی کشور "باداران شان" انجام دادند. و امروز مردمی را که خواهان عملی شدن تمام این وعده‌ها هستند را با استفاده از فشار نظامی و امنیتی سرکوب ‌می‌کنند تا ناتوانی خویش را در باز گردانیدن ثروت از دست رفته و تنظیم امور مردم بپوشانند و چنین حکومت‌ها هیچ کمک کرده نمی‌توانند جز این‌که از ریشه باید خشک شوند. 

این مردم عزیز تاتوین! اجداد شما علیه فرانسۀ استعمار‌گر و مزدوران فاسد آن‌ها در سال 1956 مردانه‌وار جنگیدند و شهادت را نسبت به پذیرش استقلال خیالی از کوه‌های مرتفع ترجیح دادند. لذا، یاد آن‌ها در صفحات زرین تاریخ جاویدان است و امروز همان فرصت بزرگ در مقابل شما نیز قرار دارد تا راه آن‌ها را ادامه داده و کار که آغاز کرده بودند را تکمیل کنید. شما ‌می‌توانید ثروت از دست رفته و عزم دزدیده شده را برگردانید تا به شکل واقعی، بهترینِ خلف برای بهترینِ سلف خویش گردید. این را بدانید که مبارزۀ شما با نیروی امنیتی نبوده، بلکه مبارزۀ شما با استعمار و دسایس خبیثانۀ آن‌ها‌ست. پس، تیر‌های خشم و غضب خویش را به سوی آن‌ها پرتاب کنید و شاه‌رگ استعماری آن‌ها را از کشور خود قطع نمایید. مانند اجداد خویش که مجهز با سلاح ایمان بودند، حرکت، اهداف و مسیر اعتراض خود را با اسلام رهبری کنید و از هیچ‌کس پیروی مکنید؛ جز کسی‌که اسلام را من‌حیث ایدیولوژی برای شما آورده است تا این‌که چوپ سوخت جنگ‌های بین‌المللی، منطقوی و محلی نگردید. این را بدانید که رستگاری، آزادی و بازگردانیدن ثروت شما مانند نفت، گاز، معادن فاسفیت، نمک و دیگر معادن منرالی فقط در اسلام نهفته است؛ زیرا الله سبحانه‌و‌تعالی آن‌ها را ملکیت عامه قرار داده است که عایدات آن به هر فرد محل از روی مهربانی و یا در مقابل خدمت آن‌ها باید توزیع گردد.

ای اردوی نظامی و امنیتی! دخیل ساختن شما در جنگ با مردم خود که مانند اعضای یک جسم اند، تحت بهانۀ محافظت از ثروت مردم، جرم بزرگ و اشتباه آشکار است، زیرا ثروت کشور توسط دولت‌های استعماری و شرکت‌های چپاول‌گر آن‌ها دزیده ‌می‌شود. زیرا با بیش‌ترین میزان فیصدی ذغایر نفت و گاز که تونس داراست، از نصف آن مستفید نمی‌شود و گاهی اوقات حتی هیچ فیصدی را بدست نمی‌آورد. پس نباید به قیمت جان مردم خویش از استعمار محافظت کنید تا این‌که توسط نسل آینده مورد لعنت قرار نگیرید. حزب‌التحریر برای قطع نمودن ورید‌های استعمار با تأسیس یک دولت مستقل که مبنای تصامیم آن تنها شریعت اسلام و در اختیار امت باشد، حمایت شما را ‌می‌طلبد تا تغییر جهانیِ را بیاورد که با نور اسلام درخشان گردد. الله سبحانه‌و‌تعالی فرموده است:

﴿ الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُور [حج:41[

ترجمه: همان کسانی‌که هرگاه در زمین به آن‌ها قدرت بخشیدیم، نماز را برپا می‌دارند و زکات می‌دهند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و پایان همه کار‌ها از آن الله است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه تونس

مترجم: عبدالله صالحی

ادامه مطلب...

سرزمین‌های ثروتمند با حاکمان دزد!

خبر

بیش از یک‌ملیون اوقیه... مصر از کشف تجاری برای طلا در صحرای شرقی خبر داد. (منبع: سی‌إن‌إن)

تبصره‌‌

به این ترتیب سرمایه‌های سرزمین‌ها از بین می‌رود و حقوق مردم در آن غارت می‌گردد، سرزمین‌های ما سرشار از منابع طبیعیِ مانند: زراعتی، معدنی یا آبی است؛ اما به دلیل مدیریت نادرست این سرمایه‌ها، فرزندان امت از فقر و تنگ‌دستی رنج می‌برند.

آری! این حکومت مصر است و از این کشف خبر می‌دهد، آن‌چه ملکیت تمام امت می‌باشد و می‌خواهد آن را برای استثمارگران بیگانه تسلیم کند تا عایدات آن به دست بیگانگان منتقل شود و صاحبان حق از استفادۀ حق‌شان محروم گردند! تمام این‌ها به این دلیل است که دولت‌های ما نظام سرمایه‌داری حریص را تطبیق می‌کنند که ملکیت فردی را مقدس شمرده و مسئولیت دیگران را نمی‌شناسد و بین نیاز‌های فرد و نیاز‌های جامعه و دولت، نه در نوعیت آن و نه در کیفیت ازدیاد و مدیریت هر یک از آن‌ها فرق قائل نمی باشد، زیرا مسئولیت به دست‌آوردن نیازهای فرد را به عهدۀ خودش واگذار می‌‌کند؛ بدون این‌که بین نیاز‌های اساسی‌ای که زندگی فرد بدون آن‌ها ادامه نمی‌یابد و نیاز‌های اکمالی که مربوط به آسایش است تفکیک کند و دولت را که در اصل برای رعایت امور داخلی و خارجی مردم آمده است، چنان می‌گرداند که فقط بر حفظ آزادی‌ها و رعایت آن بسنده کند تا این‌که مسئولیت رسیدگی به فرد بر مسئولیت خودش انداخته شود؛ چون مردم در استعداد‌ها و توانائی‌های‌شان متفاوت می‌باشند. در این صورت گروه کوچکی از قدرتمندان ممتاز را توانائی می‌دهد تا بر داشته‌ها و سرمایه‌های تمام افراد در زندگی‌شان حاکمیت کنند و به این ترتیب جوامعی‌که نظام سرمایه‌داری را تطبیق می‌کنند، به جنگلی از جانوران وحشی تبدیل می‌گردند که برای به دست آوردن شکارها کشمکش می‌کنند و ضعیفان را در مسیر خود پایمال می‌نمایند.

بدون شک که الله سبحانه وتعالی بر ما به وسیلۀ نظام اقتصادی منت نهاده است که برای جامعه با جمع آن و افراد و دولت آن خودکفائی را محقق می‌سازد! پس تلاش دارد تا سرمایه‌ها را بالای همه توزیع نماید و افراد، جامعه و دولت سهم خود را از آن به دست بیاورند تا بتوانند به مسئولیت‌هایی‌که زندگی از ایشان تقاضا دارد و اسلام آنان را مکلف ساخته رسیدگی کنند، تا خود‌کفائی برای همه تحقق یابد و جامعه در رفاه، آرامش، ترقی و پیشرفت زندگی کند. بدون شک که اسلام تحقق این هدف را تضمین نموده است با احکام فراگیر و پیوسته‌اش که سبب استقرار این حالت می‌گردد و برای این‌که سرمایه وسیلۀ دستیابی به آرزوها و تأمین نیازها گردد، جهت تحقق این هدف اسلام ملکیت آن را به سه نوع تقسیم نموده است: ملکیت فردی، ملکیت عمومی و مکلیت دولتی و برای هرکدام از آن‌ها اسباب شرعی را جهت تملک قرار داده است و آن را بی‌سرپرست قرار نداده است تا افراد در آن کشمکش کنند، چنانکه در نظام سرمایه‌داری وحشی می‌کنند. و در كنترل این نوع املاك از نظر كیفیت و نه از نظر كمیت ، امكان دستیابی به زندگی مسالمت‌آمیز برای افراد، ثبات برای جامعه، قدرت و اعتبار را برای دولت فراهم می‌آورد.

اما حکام ما از این نظام شگفت‌انگیز غافل‌اند و خود را به بی‌خبری می‌زنند و روش ملل کفر را پیروی می‌نمایند و نوع مهمی از انواع ملکیت را چشم‌پوشی می‌کنند که عبارت از ملکیت عمومی باشد که حق تمام افراد در سرمایه‌ها بوده، بقا و ثبات جامعه به آن وابسته است.

مواد معدنی فراوانی‌که عبارت از ملکیت عامه در اسلام است و نباید در اختیار مالکیت افراد یا دولت‌ها باشد، بلکه دولت آن‌ها را به نمایندگی از ملت مدیریت می‌کند تا آن را برای استفاده و منافع مردم فراهم سازد. در مورد آن‌چه كه كشورهای آسیب رسان با ثروتی‌كه اموال عمومی مردم است، انجام می دهند؛ یعنی این‌که ثروت را در اختیار تعداد محدودی از افراد قرار می‌دهند، تجاوز به ثروت و مالکیت عمومی شمرده شده و باعث می‌شود كه فایدۀ آن به گروه كوچكی برسد و بسیاری افراد جامعه را از آن محروم كنند، و عدالت در توضیع ثروت ملی زمانی تأمین می‌شود که این ثروت را به دست خارجی های بیگانۀ تسلیم نکنند تا به خارج سرزمین انتقال دهند تا باعث شود مردم از سرمایه‌های‌شان محروم شوند.

حاکمان مسلمان چقدر احمق هستند؛ زمانی‌که به پایین‌ترین چیز راضی می‌شوند، درحالی‌که مقابل آن‌ها چه خوبی‌های وجود دارد! آن‌ها دارائی‌ها، سرزمین، قدرت، قوت و عزت خود را برای دشمنان خود تسلیم می‌کنند و راضی می‌شوند؛ چون برده‌ها زندگی کنند؛ نه آقایانِ با عزت و در روز رستاخیز عذاب شعله‌وری در انتظارشان است.

بار الها! خلافت راشدۀ دوم بر منهج نبوت را برای ما نزدیک فرما! تا اسلامِ ما دوباره پیروز شود، ما پروردگار خود را راضی کنیم و سرمایه‌ها و حقوق خود را به دست آوریم تا سربلند گردیم و حمد و شکر فضل او را به جا آوریم که او ما را به مسیر مستقیم راهنمایی نمود و با نصرت و قدرت بر ما منت گذاشت.

نویسنده: أسماء الجعبة

مترجم: احمد صادق "امین"

ادامه مطلب...

جنگ ناکام فیسبوک علیه حزب‌التحریر Featured

  • نشر شده در تونس

(ترجمه)

یوم پنج‌شنبه، ۱۸ جون/ژوئن ۲۰۲۰م، شبکۀ فیسبوک صفحۀ دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه تونس را برای یازدهمین بار پیاپی بست. این اقدام پس از انتشار بیانیه‌ای تحت عنوان "اعزام نیروهای امریکایی به تونس، نهایت شرارت است"، سرعت گرفت؛ بیانیه‌ای که در آن حزب از ورود ارتش صلیبی امریکا به تونس هشدار می‌دهد. این اقدام به وضوح نشان می‌دهد که شبکۀ فیسبوک برای افروختن آتش جنگ‌اش علیه حزب‌التحریر از چه طرفی دست‌مزد می‌گیرد.

انسداد مکرر این صفحه بعد از آن شدت گرفت که حزب‌التحریر تونس از صاحبان فکر و اندیشه، از جمله؛ متخصصین، متفکرین، قضات، وکلاء، اساتید و سیاستمدارن خواست تا به بدیل غیرنظامی‌اش، که بر اساس منهج اسلام عزیز استوار است، توجه کنند؛ بدیلی‌که اتخاذش نه‌تنها یک مکلفیت شرعی است، بلکه یک ضرورت اجتماعی نیز می‌باشد. این حزب همیشه بیانیه‌های سیاسی، کارزارهای خاموش و گفتگوهای مربوط به این راه‌حل کارا را، که قادر به رهانیدن تونس و مردم آن ازین سیستم بحران‌زا است، منتشر می‌کند. همۀ این‌ها عظمت مفاهیم اسلامی را در رابطه به جنبه‌های اقتصادی نشان می‌دهد. علاوه بر این، پوشش صفحات حزب؛ تظاهرات‌ها و سخنرانی‌هایی است که اعضای حزب در سرزمین‌های مختلف انجام می‌دهند و موضوعات مختلفی را به مسلمانان تونس ارائه می‌کنند.

بار دیگر شبکۀ فیسبوک ثابت کرد که نسبت به کشورهای استعمارگر و ابزارهای داخلی‌شان مغرضانه عمل کرده‌است و با سرویس‌های اطلاعاتی و اجیران جاسوس‌شان برای مبهم و گمنام نمودن پروژۀ "خلافت" و راه‌اندازی جنگ با حاملین آن همکاری می‌کند. این اقدام، ورشکستگی تمدن غرب و ناتوانی‌اش را در مقابله با ایدیولوژی و سیاست اسلامی نمایان می‌کند و مبارزات رژیم‌های امپریالیستی را در مسدود و مبهوت کردن خلاصه می‌کند. با این حال، اهداف حزب التحریر – ولایه تونس گسترده‌تر از آن است که فیسبوک و ابزارهای تبلیغاتی‌اش تصور می‌کنند.

دشمنی صریح شبکۀ فیسبوک علیه پروژۀ "خلافت‌خواهی" واکنش‌هایی را در همۀ سرزمین‌های اسلامی به همراه خواهد داشت. دولت خلافت، که آن را به زودی به اراده الله سبحانه و تعالی تأسیس خواهیم کرد، نه تنها فیسبوک را مسدود و شبکه‌های اجتماعی خودش را مانند چین ایجاد خواهد کرد، بلکه فیسبوک و شرکت‌های تابع آن را در بازارهایش تعقیب خواهد کرد تا باشد که شبکه‌های اجتماعی در سرزمین خلافت به پناهگاهی برای اقشار ضعیف و بستر فکری و سیاسی برای انتشار بی‌عدالتی‌های سرمایه‌داری و عبث بودن سکولاریسم در صفحات‌شان بدل شود.

﴿وَيَقُولُونَ مَتَى هُوَ قُلْ عَسَى أَن يَكُونَ قَرِيباً﴾ [اسراء: ۵۱]

ترجمه: و مى‌گویند: آن (حادثه) كى خواهد بود؟ بگو: چه بسا نزدیک باشد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه تونس

مترجم: امیر حسام

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه