چهارشنبه, ۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :5 صفر 1443
تاریخ میلادی : یکشنبه، 12 سبتامبر 2021م

شماره صدور:005/1443 هـ.ق

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

بعد از 20 سال جنگ علیه تروریزم چی اتفاق افتاد؟

20 سال از زمان اعلان "جنگ علیه تروریزم" که امریکا به بهانۀ حملۀ 11 سپتمبر بالای برج‌های مرکز تجارتی جهان در شهر نیو یارک سال 2001 آغاز کرده بود، گذشته است و بعد از این حادثه امریکا به‌اشغال افغانستان و عراق پرداخت. امروز امریکا با شکست ننگین، ترک کسانی که بالای آن اعتماد داشت و سوگواری فراوان در میدان هوایی کابل، از افغانستان عقب‌نشینی می‌نماید.

20 سال قبل، جهان با چشمان باز شاهد بود که "جنگ علیه تروریزم" در حقیقت بهانۀ دروغین امریکا بود که به هدف مبارزۀ تاریخی نظامی و سیاسی طرح شده بود تا سرزمین‌های اسلامی را‌اشغال، مردم‌اش را برده، ثروت‌اش را غارت کرده و بالای آن‌ها تسلط یابد. ‌هم‌چنان، رئیس جمهور امریکا جورج دبلیو بوش حتی این جنگ را جنگ "صلیبی" اعلان نمود.

از نقطه نظر نظامی، امریکا به شکل مستقیم به‌اشغال اففانستان و عراق پرداخت و تحت بهانۀ ‌اشغال در کشور‌های آسیای‌میانه و کشور‌های آسیای‌مرکزی و جنوبی پایگاه‌های بزرگ نظامی‌اش را گسترش داد. سپس؛ با استفاده از سرعت حضور نظامی برعلاوۀ نفوذ چندین سازمان‌های مسلح دیگر، خودش را بالای هر جنگ مسلحانه و کشمکش‌های که در این کشور‌ها اتفاق می‌افتاد تحمیل نمود تا برای توجیه مداخله‌اش چنان نشان دهد که امریکا تنها کشوری نبوده که این جنگ‌ها را شعله‌ور ساخته است.

از نقطه نظر سیاسی؛ امریکا بالای حکومت‌های سرزمین‌های اسلامی قوانین و اصلاحات در قوانین و سیاست‌های کشور را تحمیل نمود که به شکل مستقیم و غیر‌مستقیم مخالف مفکوره‌های اساسی اسلام بوده و حتی آن‌ها را مردود شمرد و در عوض ارزش‌های غربی را در کشور‌های اسلامی مروج و نهادینه ساخت. در نتیجه؛ اصطلاح و مفاهیم جهاد از بین رفت، تعلیمات امور‌جنسی در نصاب مکاتب درج گردید، قانون خانواده اصلاح و سازمان‌های هم‌جنس گرائی قانونی گردید. تحت بهانۀ مبارزه با "تکفیر و افراطیت" نقش فتوأ و اجماع علما زیر سوال رفت و آن‌ها را تحت فشار قرار دادند تا بگویند که مسلمانان و غیر‌مسلمانان در عقیده برابر اند.

سپس؛ برای این که امریکا اطمینان حاصل نماید که مسلمانان در مقابل‌اش قیام نمی‌کنند و به منظور حمایت از جنگ صلیبی در مقابل عکس‌العمل امت اسلامی در دیگر کشور‌های اسلامی و به هدف بسته نمودن دریجۀ ترحم مردمان دیگر کشور‌ها با امت اسلامی، امریکا با شعار "یا با ما یا با تروریست‌ها" بالای کشور‌های جهان فشار آورد تا در مبارزه علیه اسلام و تحریف آن شرکت نمایند. امریکا زندان گوانتانامو را ایجاد کرد، ویدیو کلیپ‌های را منتشر ساخت که در آن زندانی‌های مسلمان را شکنجه و تحقیر می‌نمود تا این روش برای متباقی دولت‌های جهان مثالِ باشد که در رفتار با مسلمانان رعایت کنند. این کار مسلمانان سراسر جهان را از نگاه اخلاقی ضربه زد و آن‌ها را در حالت متهم بودن قرار داد و هر مسلمان را وادار نمود تا برای جهان ثابت سازد که وی تروریست افراطی و دشمن بشریت نیست! این مبارزه برای حکام مسلمان خائن چراغ سبزِ بود تا بالای مسلمانان ظلم و آن‌ها را شکنجه کنند؛ لذا، دعوت‌گران را سرکوب، نهاد‌های دینی را مسدود و هر مرد و زنِ که مردم را به جهاد علیه نیرو‌های‌اشغال‌گر امریکا تحریک می‌نمود و یا حاکمیت قوانین الله سبحانه ‌و‌تعالی را در زنده‌گی می‌خواست را، دستگیر کردند. هنگامی که امریکا با نیروی وحشیانه‌اش بالای افغانستان و عراق حمله نمود، به سیاسیون خود مانند جان نگروپونت مراجعه کرد که نقشۀ "Salvador Option" را طرح نموده بود. این نقشه مبنی بر تحریک مردم یک کشور علیه خود شان طرح شده؛ بنا برآن مانند پرویز مشرف در پاکستان، حامد کرزی در افغانستان و نورالمالکی در عراق انتخاب شدند تا سیاست‌های شیطنت‌آمیز امریکا را تطبیق نمایند.

وضعیت به همین شکل باقی ماند تا این که انقلاب بهار‌عرب آغاز گردید و در قلوب امت امید مخلصانۀ آزادی آن‌ها را از چنگال حکام دست نشانده ایجاد کرد. این انقلاب برای امت تحرک و انرژی برای نهضت را ایجاد کرد و هر کسی که سوگوار بود و یا آرزوی مرگ را می کرد، دوباره جان گرفت. مانند دیگر قضایای مهم امت؛ موضوع اسلام به قضیه سرنوشت‌ساز مبدل شد و امت در فکر تطبیق دوباره نظام اسلام گردید. در هر گوشه و کنار شعار "رهبر ما همیشه حضرت محمد صلی الله علیه و‌سلم می‌باشد" سر داده شد تا این که مفکوره خلافت‌خواهی میان امت مسلمه عام گردید و انقلاب بهار‌عرب تقریباً مبدل به انقلاب بهار اسلامی گردید. این تحرک و خلافت‌خواهی خواب را از چشمان غرب به خصوص امریکا ربود و باعث نگرانی عمیق آن‌ها گردید. این انقلاب که تاریخ نظیرش را قبلاً ندیده بود تمام نقشه‌های غرب را که در جریان ده‌ها سال استعمار طرح کرده بود را نقشِ بر آب می‌ساخت. امریکا تلاش نمود تا انقلاب بهار‌عرب را خشن جلوه دهد و در ابتدا کاذبانه ادعا نمود که انقلاب‌ها باعث ویرانی می‌گردد. سپس؛ تلاش کرد تا به منظور از هم‌پاشیدن انقلاب، آن را به طرف جنگ علیه تروریزم جهت دهد تا این که رئیس جمهور امریکا اوباما گفت که بیش‌تر موهایم به خاطر جلسات در مورد انقلاب سوریه سفید شده است! امریکا و مزدوران‌اش بالای شهر‌های امت اسلامی هجوم بردند، میلیون‌ها تن را کشتند و ده‌ها میلیون دیگر را آواره کردند، قتل عام سر‌خط روزانۀ اخبار گردید و زندانی‌ها از شکنجه و تجاوز به ستوه آمدند. انقلابیون در سراسر جهان مورد حملات شدید و کشتار قرار گرفت و دولت‌های منطقه به منظور مهار کردن انقلاب تلاش کردند تا آن‌ها را وارد دهلیز‌های سیاست و امتیاز‌جویی نمایند.

دید غرب نسبت به امت اسلامی اساساً دید استعماری‌ست و امت نمی‌تواند با غرب مقابله نماید تا وقتی که تصمیم بگیرند و درک کنند که در مقابل آن‌ها قدرت‌های استعماری قرار دارد و باید آن‌ها را از ریشه در کشور نابود کرد. ‌هم‌چنان حکام فعلی مسلمانان که کلید کنترول کشور را در اختیار دارند و دروازه‌های آن را برای استعمار گشوده اند؛ اگر کلید کنترول کشور‌ها از آن‌ها گرفته نشود همیشه از عقب خنجر خواهیم خورد و قیمت آن را با جان و عزت خود پرداخت خواهیم کرد.

پس؛ حالا چی باید کرد؟ پاسخ این است که نقشه‌های استعمار را سرنگون و نفوذ آن را از کشور‌های اسلامی از بین ببریم و درک کنیم که هر راه حلی دیگری علتِ خواهد بود که امت اسلامی را مانند گاو شیری نگه می‌دارد که در واقع غرب برای آن می‌جنگد! الله سبحانه ‌و‌تعالی فرموده است:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَتُرِيدُونَ أَن تَجْعَلُواْ لِلَّهِ عَلَيْكُمْ سُلْطَاناً مُّبِيناً﴾

]نسا:144[

ترجمه: ای اهل ایمان! کافران را به جای مؤمنان سرپرست و یار خود مگیرید. آیا می‌خواهید برای خدا بر ضد خودتان دلیلی‌اشکار (نسبت به عذابتان در دنیا و آخرت) قرار دهید؟!

در واقع؛ کسانی که قادر اند تا قدرت و عزت واقعی کشور‌های مسلمانان را برگردانند، اهل قدرت و نصرت اند، الله سبحانه ‌و‌تعالی فرموده است:

﴿وَحَرِّضِ الْمُؤْمِنِينَ عَسَى اللَّهُ أَن يَكُفَّ بَأْسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ وَاللَّهُ‌اشدُّ بَأْساً وَأَشَدُّ تَنكِيلاً﴾

]نسا:84[

ترجمه: و مؤمنان را (هم به جنگ با دشمن برانگیز و) تشویق کن؛ امید است خدا آسیب و گزند کافران را (از تو و مؤمنان) بازدارد و خداست که صولت وقدرتش شدیدتر، وعذاب وکیفرش سخت تر است.

این که چگونه به این هدف رسید باید گفت که با ایجاد رای‌عام بالای امت اسلامی و اهل قدرت و نصرت فشار آورد تا از الله سبحانه ‌و‌تعالی ترس داشته باشند و برای عزت و شکوه امت اسلامی تلاش نمایند. الله سبحانه ‌و‌تعالی فرموده است:

﴿وَقِفُوهُمْ إِنَّهُم مَّسْئُولُونَ﴾

]صافات:24[

ترجمه: آنان را نگه دارید که حتماً مورد بازپرسی قرار می‌گیرند.

حزب‌التحریر با شما و در میان شما‌ست؛ رهبری و دعوت‌گران آن آماده برای تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج پیامبر صلی الله علیه و‌سلم می‌باشد و ایجاد دولت و حاکمیت بر اساس فرهنگ اسلامی در اختیار شما‌ست که به زودی خلافت را احیأ خواهد شد که بعد از تأسیس‌اش، اولین دولت خواهد بود که رهبری دنیا را در دست خواهد گرفت، انشاالله.

انجینیر صلاح الدین عضاضه

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه