دوشنبه, ۱۱ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 محرم 1443
تاریخ میلادی : سه شنبه، 17 آگوست 2021م

شماره صدور:02/1443

دفتر مطبوعاتی
دنمارک

اعلامیه مطبوعاتی

بیست سال اشغال، افغانستان را ویران نمود و سیاسیون دنمارک بی‌طرف نبوده‌اند!

بعد از بیست سال اشغال، ملت‌های محارب غربی به شمول دنمارک، افغانستان را ترک کردند. برای بیست سال دولت‌های غربی سبب قتل صدها و هزارها اطفال، زنان و مردان بی‌گناه شدند و کشور را بمباردمان و به ویرانه مبدل ساختند. جنگ به شکلی طراحی شده بود که گویا برای نجات مردم ‌افغان بخصوص زنان‌ افغان از تروریزم می‌باشد.

در این اشغال وحشیانه که دنمارک بخش آن بود، همراه با بارون‌های مواد مخدر و مولدین جنگ فاسد، با ایالات متحده همکاری نمود، زندان‌هایی برای شکنجه را ایجاد و جنایات جنگی وحشیانه را مرتکب شد. بیست سال جنگ برای مردم افغانستان کابوس طولانی وحشتناکِ بود که کشور را در باتلاق هرج و مرج تاریخی و بد‌بختی رها کرد. در عین زمان طالبان کنترول کامل کشور را بدست گرفتند، قسمی‌که قبل از 2001 میلادی انجام دادند.

دشوار است تا درک شود که چگونه اشتراک دنمارک در جنگ، افغانستان را در حالت بهتر قرار خواهد داد، در حالی‌که قبلاً سیاسیون دنمارک گزینه اشتراک در جنگ امریکا و ارسال جوانان، مردان و زنان دنمارکی را انتخاب نمودند تا به این هدف برایش بمیرند. حقیقت اینست که اشتراک دنمارک مرگ دوامدار خونین، تباهی و وحشتِ دولت را از خود به جا گذاشت!

تا هنوز میان سیاسیون دنمارک بازپرسی از وجدان خود وجود ندارد، اما در عوض، گستاخانه برای بازگویی رفتار خوب با زنان توسط طالبان را اصرار می‌ورزند تا اشتراک در جنگ را توجیه نمایند و چنان نشان دهند که از واشنگتن تماس گرفته شد، در حالی‌که تماس از کوپنهاگن اجرا می‌گردید! هم و نه میان رسانه‌های دنمارک باز پرسی از وجدان خویش وجود دارد که بدون نقد به حیث ‌میکروفون به دهل سیاسیون برای بیست سال گذشته رقصیدند. رسانه‌های دنمارکی که بر مبنای"آزادی بیان" تاسیس شدند، فراموش کرده‌اند که دنمارک به حیث بخشی از اشغال وحشیانه در کشتار گروهی مردم اشتراک کرده است و در عوض روایات نادرست را تایید کردند که دنمارک عساکرش را برای نجات زنان افغان برقه‌پوش فرستاده است.

هرچند، ابراز‌نگرانی سیاسیون دنمارک برای زنان ‌افغانستان نه تنها پوچ و بی‌معنی به نظر می رسد، بلکه ‌حالت فرهنگی مغرورانۀ آن‌هاست و زمانی آشکار می‌گردد که به ‌خاطر محدودیت آزادی زنان ‌مسلمان در دنمارک بالای قانون‌اساسی حمله گردد، در حالی‌که باعث بدنامی خودشان می‌گردد!

اشتراک دنمارک در اشغال ‌‌افغانستان در واقع لکۀ تاریخی‌ست که با گریز از مسؤلیت آن و تلاش برای عدم تمرکز بالای این موضوع اساسی کاملاً واضح می‌گردد که ما در حال حاضر شاهد دولت دنمارک و سیاسیون مسئول آن هستیم. برعلاوه، به عوض اعتراف به شکست و اشتباه تاریخی خود، سیاسیون تکرار می‌کنند که آن‌ها بیهوده بالای کشور بمباردمان نکرده ‌اند و عساکر ‌دنمارکی عبث کشته نشده ‌اند، احتمالاً تمام این تلاش‌های بیهوده و عبث برای فریب دادن خودشان است.

تاریخ تمام کسانی‌که در این جنگ ‌صلیبی خونین دست داشته اند را به حیث مجرمان جنگی شرور محکوم خواهد کرد که سزاوار اعدام در مظهر عام و مجازات شدید برای قتل گروهی اطفال، زنان و مردان ‌افغان‌ اند.

#Afghanistan #Afghanistanافغانستان#

دفتر‌مطبوعاتی‌حزب‌التحریر-‌دنمارک

مترجم: احمد احمدی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه