یکشنبه, ۰۱ جمادی الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 محرم 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 11 سبتامبر 2018م

شماره صدور: 1440/01 AH

دفتر مطبوعاتی
ولايه تانزانیا

اعلامیه مطبوعاتی

بگذارید که آغاز سال جدید اسلامی ما را تشویق به ایفای مسئولیت‌های‌مان بکند!

(ترجمه)

حلول سال ۱۴۴۰هـ.ق را از صمیم قلب به کافۀ امت اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم و تنها چیزی‌که قابل تأسف است و ما را درد می‌دهد، همانا حالت امت اسلامی است که هنوز تغییر نیافته و حتی از آن بدتر گردیده است. از خون امت در کشور های اسلامی هم‌چو یمن، برما، افغانستان، فلسطین، سومالیا و سوریه دریای خون جریان دارد. حالت فعلی امت در ادلب طوری است که به اثر توطئه‌های ظالمانه ترکیه و ایران در همکاری با روسیه کشتارجمعی و و حشیانه‌ای در این شهر براه انداخته شده است.

این فجایع در حالی رخ می‌دهد که انتظار می‌رود تا حکام سرزمین‌های اسلامی مرحمی بر زخم‌های ناسور این امت گذارند، ولی متأسفانه حکام سرزمین‌های اسلامی دست روی دست گذاشته‌اند و به تماشا نشسته اند. آغاز سال جدید اسلامی باید مرتبط با مسئولیت‌هایی باشد و بر ماست تا مسئولیت‌های خود را قرار ذیل ایفا کنیم:

۱. زنده‌گی دنیوی باید مطابق به اسلام عزیز عیار شود: اسلام عبارت از ایدیولوژی کامل و همه‌جانبه‌ای است که به زنده‌گی دنیا پشت نکرده و بلکه قوانین خاصی را پیرامون آن برای انسان بجا گذاشته است. با آغاز سال جدید، وقت آن است که پلان، عمل و چالش‌های فراراه مان را به شیوۀ درست آن برای ارتقای وضعیت بهتر نسبت به گذشته مقایسه نماییم؛ چون عاقل کسی است که از گذشته بخاطر بهبود آینده می‌آموزد.

۲. آماده‌گی برای زنده‌گی آخرت: آغاز سال نو به این معنی است که الله سبحانه‌و‌تعالی وقت زیادی برای زنده‌گی آخرت به ما داده است. بنابر این، ما باید در این زنده‌گی موقت برای خوشنودی الله سبحانه‌و‌تعالی و طلب حصول جنت از اوامر وی اطاعت و از آنچه منع کرده است، دوری جوییم. بر ماست تا از این زنده‌گی فناپذیر تا آخرین رمق حیات خویش استفادۀ درست نماییم، چون هر لحظه‌ای که سپری می‌شود، دیگر بر نمی‌گردد.

حمل دعوت اسلامی: در سنۀ شانزدهم هجری زمان خلافت حضرت عمر رضی الله عنه، اصحاب رضوان الله علیهم اجمعین بر انتخاب سال هجرت رسول الله ﷺ از مکه به مدینه به عنوان نخستین مبدأ سالنمای اسلامی اجماع نمودند. آغاز سال هجری به خاطری سالنمای مسلمانان گردید که در آن تطبیق اسلام از جنبۀ نظری به جنبه عملی با تأسیس نخستین دولت اسلامی در مدینه شکل گرفت. دولت اسلامی حاکمیت خود را بالای کشوری‌های دیگر موفقانه تطبیق کرد و تا سال ۱۹۲۴م توسط انگلیس‌ها با همکاری متحدین خائن‌شان که در میان آن‌ها ترکیه و عرب شامل بودند، دوام کرد.

انتخاب سال هجرت به عنوان نخستین جنتری اسلامی توسط اجماع اصحاب به وضوح نشان می‌دهد که آزادی نهایی امت به تأسیس دوبارۀ دولت اسلامی توسط مسلمانان وابسته است. آغاز سال نو باید امت اسلامی را در راستای تأسیس خلافت اسلامی هرچه بیشتر انرژی دهد؛ چون این مهم یکی از اهداف حیاتی امت اسلامی به شمار می‌رود. تأسیس دوبارۀ خلافت از سرزمین‌های بزرگ اسلامی  نشأت خواهد کرد و سپس  مشعل هدایت و عدالتش را بر بشریت بدون در نظرداشت، ملت، رنگ‌و‌بو، دین  و یا قوم فروزان خواهد کرد.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾

[انفال: 24]

ترجمه: ای مؤمنان! فرمان الله(سبحانه‌و‌تعالی) را بپذيريد و دستور پیامبر او را قبول كنيد؛ هنگامی‌كه شما را به چيزی فرامی‌خوانند كه به شما ز‌نده‌گی(مادی و معنوی و دنيوی و اخروی) می‌بخشد.

مسعود مسلیم

نمایندۀ مطبوعاتی حزب التحریر-تانزانیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه