چهارشنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۷/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :16 رجب 1443
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 17 فوریه 2022م

شماره صدور:01/ 1443

دفتر مطبوعاتی
اوکراین

اعلامیه مطبوعاتی

﴿فَاقْضِ مَا أَنتَ قَاضٍ إِنَّمَا تَقْضِي هَذِهِ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا﴾؛ پس به هر حكمى‌كه مى خواهى، حكم كن. تو فقط مى‌توانى در اين زندگانى دنيا حكم كنى! ( طه: 72)

به تاریخ 11 فوریه/فبروری 2022م، دادگاه/محکمه نظامی منطقه جنوبی در ‌روستوف آن دون، دو حکم را علیه‌ مسلمانان کریمه، زیرِ عنوان " قضایای حزب‌التحریر" صادر کرد که بر اساس آن، وادیم بکتیمیروف و ذکریا ماموتوف را در تحت یک نظام مستعمره استبدادی به 11سال زندان محکوم کرد. مقامات روسی این دو نفر را به علت سازمانده‌هی و دست‌داشتن در فعالیت‌های ترورستی متهم قرار داده است.

بکتیمیروف وادیم ماستر/کارشناس ارشد علوم اسلامی بوده و فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ الجنان لبنان است.

ذکریا ماموتوف 64 سال عمر دارد. او یک شخص معلول از دسته‌ سوم می‌باشد ‌که از بیماری‌های قلبی_عروقی، فشار خون و دیگر امراض رنج می‌برد.

مشابه به حکم قبلی در خصوص حزب‌التحریر، محکمه روسی در آخرین حکم خود یک‌بارِ دیگر تائید نمود که نیروهای امنیتی روسی هیچ نوع مدرکی مبنی بر این‌که گویا حزب‌التحریر فعالیت‌های ترورستی و خشونت‌آمیز را انجام می‌دهد، در دست ندارد‌.  این امر توسط اعلامیه مطبوعاتی دادگاه نظامی فوق‌الذکر مبنی بر نتایج این دو حکم تأیید می‌شود این‌که: "موراتوف، در حلقات تحریک‌آمیز و تبلیغاتی اشتراک می‌ورزید، در یک سلسله اقدامات توطئه‌آمیز دخیل بود، مسایل ایدیولوژیک را مطالعه می‌کرد، دانش خاص و مهارت‌های مبارزاتی را کمایی می‌کرد و مفکوره‌های سازمانی/حزبی را در میان مردم محلی جهت سربازگیری چهره‌های جدید منتشر می‌کرد." هم چنان "بکتیمیروف، تبلیغات پنهانی را در میان مردم حمل می‌نمود، هدف داشت تا پیروانِ این حزب را افزایش داده و مفکوره آن‌را گسترش دهد. هم‌چنین برای این اهداف، ادبیات تندروانه/افراطی و مواد‌های تبلیغاتی ایدئولوژیکی حزب‌التحریر را در اقامت‌گاهش مطالعه و بر روی کاغذ و وسایل برقی ذخیره کرده بود."

بنابرین، این واضح است که تمام گناهی برادران محکوم‌شده ما دروغ محض بوده و حقیقت این است که آن‌ها فقط مفاهیم اسلامی را مطالعه، نگهداری و گسترش می‌دادند، نه چیزی دیگر.

با توجه به این‌که مقامامت جنایت‌کار روسی این‌همه مفکوره‌ها را دیدگاه‌های تروریستی خطاب می‌کنند، مناسب خواهد بود که گفته‌های وادیم بیکتیمروف در مقابل هیأت قضایی و تمام کسانی‌که در محکمه حضور داشتند را در این‌جا نقل‌و‌قول نمود: «دین اساس فرهنگ و معنی زندگی ما است که نمی‌شود بالای آن معامله و چانه‌زنی کرد. مردم ما از ظلم کاترین و اخراج استالین جان سالم به در نبردند تا بر اساس اسلام تحمیلی پوتین زندگی کنند؛ بلکه خود ما تصمیم  این را خواهیم گرفت که چی چیز در دین ما درست یا نادرست است. هر چیزی‌که در حق ما انجام می‌دهید و یا تا هر مدت که ما را زندانی می‌سازید، فرقی نمی‌کند، ما دین خود را آموخته‌ایم و برای  آموزش دادن آن ادامه خواهیم داد. ما ادبیات مذهبی را مطالعه نموده‌ایم و ما برای مطالعه آن ادامه خواهیم داد. ظلم‌و‌ستمی‌که روا داشته‌اید، معتقدم که زمانِ آن سپری خواهد شد و این ظلم و استبداد درست همانند دایناسورها به تاریخ واگذار خواهد گردید، یقیناً دین خالق ما رحمتِ است به تمام بشریت، دین که وجود داشت و تا قیامت موجود خواهد بود.»

در مواد‌ این پرونده‌های جنایی، هیچ نوع پلان اعمال ترورستی که افراد مذکور آن‌را مرتکب شود، دیده نمی‌شود. هیچ نوع اسلحه، هیچ نوع مواد منفجره، حتی هیچ نوع سخن از آماده‌گی برای انجام اعمال خشونت‌آمیز بکار برده نشده است. بنابراین، بار دیگر شاهد تلاش‌های تأسفبار برای ساختن یک پرونده جنایی در مورد تروریزم با محکومیت مورد انتظار هستیم که بر مبنای آن، آن‌ها سعی می‌کنند تروریزم را با دعوت‌‌گران ناب، دارندگان معارف اسلامی و سبک زندگی اسلامی خدشه‌دار کنند.

بدون‌شک، با در نظرداشت این‌که وادیم بکتیمیروف با زیور علم اسلامی آراسته است، وی را هدف سرویس‌های ویژه روسی قرار داده است؛ زیرا روسیه‌ی امروزی، در جنایت‌اش علیه‌ مسلمانان، وارثین تزارها و کمونست‌هاست. در طول تاریخ، دولت روسیه مسلمانان کریمه، قفقاز و منطقه والگا را مورد آزار و اذیت قرار داده و در صدد ریشه‌کن ساختن عقیدۀ اسلامی در آن‌ها بوده است. اولین هدف برای این رژیم‌ها همواره روشن‌فکران مذهبی، عالمان اسلامی و حتی امامان عادی در مناطق و قریه‌جات مسلمانان بوده است.

در خصوص ذکریا ماموتوف، گناه‌ِ وی عدم شریک ساختن معلومات در باره مسلمانان می باشد که افسران اطلاعاتی می‌خواست وی را به همین هدف استخدام کند. بعد از جواب رد به آن‌ها، یکی از مشرکین تصمیم گرفت تا او را به بهانه دست داشتن در قضیه‌ اعمال ترورستی مجازات کند.

بنابرین، پوتین با عساکر بزدل‌اش، در حالی پیروی از راه‌ تزارها و کمونست‌ها می‌باشد. آن‌ها در صحنه قتل عام مسلمانان کریمه بوده و در صدد آن اند تا آن‌ها را مطیع رژیم تاریک خود بسازند. در نفرت‌شان در مقابل اسلام و مسلمانان، روسیه به آزار و اذیت مسلمانان و حتی مردم سال‌خورده که به خدمت رژیم جنایت‌کار‌شان نه ‌بگویند، ادامه خواهد داد.

با توجه به آخرین تلاش‌های احمقانه دولت روسیه جهت ارتباط دادن حزب‌التحریر با تروریزم، هرکس می‌فهمد که حزب‌التحریر یک حزب سیاسی اسلامی جهانی بوده و فعالیت‌هایش منحصر به کارهای ایدئولوژیکی و سیاسی می‌باشد. هرنوع تلاش برای متهم‌ساختن حزب‌التحریر به‌عنوان حزب ترورستی چیزی‌ست که با تاریخ 60 ساله خود که در بیش از 40 کشور جهان  فعالیت پررنگ دارد بدون یک حمله ترورستی از بین می‌رود.  

بدون‌شک، جایی خرسندی‌ست که مسلمانان کریمه به خوبی از آن‌چه در حال رخ دادن است و با هر حکم دادگاه آگاه هستند، این امر نمایان‌گر رفتار و دعا‌های آن‌ها در مناطق گوناگون کریمه می‌باشد، در ضمن نشرات آن‌ها در صفحات شخصی‌شان در شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهد ‌که آن‌ها اقدامات مقامات روسیه را محکوم و حمایت خود را از برادران دست‌گیر‌شده‌شان اظهار نموده اند.

در‌نتیجه، ما سخنان وادیم بکتیمروف را در مقابل قاضیان/دادستان‌ها بیان می‌کنیم: خطاب به دادگاه، ما می‌گوییم، طوری‌که ساحران به فرعون گفت، چه کسی آن‌ها را مورد قضاوت قرار داد، بخاطرکه آن‌ها به پیام که موسی علیه‌السلام با خود آورده بود، یقین داشتند:

﴿فَاقْضِ مَا أَنتَ قَاضٍ إِنَّمَا تَقْضِي هَذِهِ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا﴾(طه: 72)

ترجمه: پس به هر حكمى‌كه مى‌خواهى حكم كن! تو فقط مى‌توانى  در اين زندگانى دنيا حكم كنى.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-اوکراین

مترجم: ارسلان مبارز

#خلافت_را_بازگردانید

#ReturnTheKhilafah

#YenidenHilafet

#الخلافة_101

#أقيموا_الخلافة

 

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه