چهارشنبه, ۱۲ مُحرم ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۰۸/۱۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :6 ذولقعده 1443
تاریخ میلادی : یکشنبه، 05 جون 2022م

شماره صدور:1443/3 HTS

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

تمدید ماموریت همکاری انتقال کامل سازمان‌ملل در سودان به معنی تسلط آشکار کشورهای استعماری بالای سودان است!

(ترجمه)

به تاریخ روز جمعه 3 جون 2022م، شورای امنیت قطعنامه شماره 2636 را به تصویب رسانید که بر اساس آن فرمان ماموریت کامل سازمان‌ملل یا ((UNITAMS جهت حمایت مرحله انتقال در سودان برای مدت یک سال الی 6 مارچ 2023م، به اتفاق‌آراء توسط اعضای شورای امنیت تمدید گردید.

تمدید ساختن ماموریت "همکاری انتقال کامل سازمان‌ملل در سودان" به معنی نگهبانی یا تسلط دولت‌های استعماری بالای سرزمین سودان است، که تمدیدی آن جُز ابزاری منطقه‌ای برای استعمارگر کافر نیست. اتحادیه آفریقا، IGAD یا‌ "قدرت چند دولتی برای توسعه" تحت میکانیزم پرچم سه‌گانه در تلاش فورمول‌سازی سودان بر مبنای اساسات کفر است تا کشمکش میان دو ابزار استعمار بین‌المللی؛ یکی آن حمایت‌گر نظامی توسط استعمار امروزی یعنی آمریکا و نیز همکار غیرنظامیان سیکولار با استعمار کهنه یعنی بریتانیا را از بین ببرد، که تمام این توسط حزب‌التحریر و مردم سودان رد می‌شود.

ما حزب‌التحریر-ولایه سودان، در خصوص این تمدید، حقایق ذیل را از زاویه قانون اساسی دولت خلافت اظهار می‌داریم:

اول: اسلام راه‌کار‌های کافران را برای مسلمانان حرام گردانیده است و "ماموریت همکاری انتقال کامل سازمان‌ملل در سودان" در تلاش آن است تا امورات را در دست گیرد و بالای مسلمانان سودان حکمروایی کند؛ امری‌که در شریعت حرام قرار داده شده است. الله سبحانه‌‌و‌تعالی در این مورد می‌فرماید:

﴿وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلاً﴾ [نساء: 141]

ترجمه: و الله هیچ‌گاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلّط را باز نخواهد نمود.

دوم: سازمان‌هایی‌که بر مبنای اسلام ساخته نشده یا بر اساس اسلام حکمروایی نمی‌کنند، دولت نباید در آن جا مشارکت داشته باشد؛ سازمان‌های چون سازمان‌های بین‌المللی همانند سازمان‌ملل، دیوان بین‌المللی عدالت، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی. هم‌چنین سازمان‌های منطقه‌ای همانند اتحادیه عرب، اتحادیه آفریقا، قدرت چند دولتی برای توسعه و دیگران، بخاطری‌که تمام این سازمان‌ها بر اساس آن چیزی‌ تأسیس شده اند که توسط شریعت حرام قرار داده شده است؛ به این دلیل که آن‌ها بر اساس مفکوره سرمایه‌داری -که بر پایه‌ی سیکولاریزم استوار می‌باشد- تشکیل شده است؛ بر علاوه این‌که اصل آن جدایی دین از زنده‌گی بوده و می‌کوشد ابزار دست کشور‌های بزرگ مخصوصاً آمریکا باشد.

سوم: این برای هیچ فردی، حزب یا گروه‌هی مجاز نیست تا با کشورهای خارجی روابط داشت باشد. رابطه با دولت‌ها فقط به دولت منحصر می‌باشد؛ چون تنها بر دولت است تا از امورات رعیت در عمل نگهداری کند. هم‌چنان رعیت برای حق و حقوق خویش دولت را بازخواست می‌کند، به دلیل این فرموده صلی‌الله‌علیه‌وسلم:

﴿الإِمَامُ رَاعٍ وَهُوَ وَمَسْؤُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ﴾

ترجمه: فرمان‌روای مردم مسئول مردم است و نسبت به رعیت‌اش باز‌‌خواست می‌شود.

در نتیجه، این دولت‌های ملی دست‌نشانده که توسط استعمار کافر در سرزمین‌های مسلمانان ایجاد گردیده؛ این مرکز سیاسی دست‌نشانده، امت را رهبری نخواهد کرد و نه هم آن‌ها مقام و عزت‌‌اش را بازخواهند گشتاند؛ بلکه این تنها دولت خلافت راشده بر منهج نبوت است که کفار را از سرزمین‌های اسلامی بیرون خواهد کرد، نفوذ آن‌ها را ریشه‌کن نموده، عدالت را تأمین و امورات امت را بر اساس آن چه که الله سبحانه‌و‌تعالی امر کرده است، مراقبت خواهد کرد. در نهایت مردم از زنده‌گی مناسب در دنیا مطمئین خواهند شد و هم رضایت الله سبحانه‌و‌تعالی را در آخرت بدست خواهد آورد.

﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ (4) بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ﴾ [روم: 4-5]

ترجمه: در آن روز است كه مؤمنان از يارى الله شاد مى‏ گردند؛ الله هركه را بخواهد يارى مى ‏كند و اوست‏ شكست‏ ناپذير مهربان.

ابراهیم عثمان (ابو خلیل)

سخنگوی رسمی حزب‌التحریر-ولایه سودان 

مترجم: ارسلان مبارز

#بالخلافة_نقتلع_نفوذ_الكافر

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه