دوشنبه, ۱۱ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :23 محرم 1443

تاریخ میلادی : سه شنبه، 31 آگوست 2021م

شماره صدور: 1443/4

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان پایان اشغال امریکا و ناتو را به کافه‌ی مردم مجاهد افغانستان و سایر امت مسلمه تبریک و تهنیت عرض می‌دارد

بعد از ۲۰ سال اشغال افغانستان توسط امریکا و متحدینش بالاخره نیروهای اشغال‌گر پس از شکستِ شرم‌آور در نیمه‌های شب، ۳۰ اگست ۲۰۲۱ افغانستان را ترک گفتند.

اللَّهِ أَكْبَرُ اللَّهِ أَكْبَرُ اللَّهِ أَكْبَرُ !

﴿حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ نِعْمَ الْمَوْلَىٰ وَنِعْمَ النَّصِيرُ!

امریکا با شعارهای «مبارزه با تروریزم»، بازسازی و کمک به مردم افغانستان به این سرزمین لشکرکشی کرد. اما تحت این شعارها صدها هزار اطفال، زنان و مردمان ملکی این سرزمین را به قتل رسانید، مساجد را ویران و قریه‌ها را به خاک و خون یکسان کرد. فاسدترین حُکام، مزخرف‌ترین مفکوره‌ها و ناکام‌ترین استراتژی‌های نظامی و برنامه‌های سیاسی‌اش را بالای مردم مسلمان تحمیل نمود. امریکا در وضعیتی افغانستان را ترک می‌کند که تمام سرمایه‌گذاری‌هایش به هدر رفته و نظام دست‌نشانده‌ و ساختارهایش مانند خانه‌ای عنکبوت همه فروپاشیدند.

﴿إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا «الإسراء: ٨١»

بدون شک باطل همیشه از میان رفتنی و نابود شدنی است

امریکا بعد از بریتانیا و شوروی سومین ابرقدرتی است که به شکل ذلیلانه از افغانستان فرار می‌کند، و این نتیجه‌ای رشادت‌ها و مبارزات فکری، سیاسی و نظامی مردم مسلمان و مجاهد افغانستان است که در این راستا قربانی‌های بی‌شمار جانی، مالی و فزیکی را متحمل شدند. امید داریم تا الله سبحانه وتعالی این مبارزات و قربانی‌ها را مورد قبول خویش قرار دهد.

امریکایی‌ها همان گونه که وارد مذاکره با مجاهدین شدند همان گونه در نیمه‌های شب از بزرگ‌ترین پایگاه نظامی‌اش در بگرام و میدان هوایی کابل فرار کردند؛ این‌ها همه نمایانگر شکست عمیق امریکا در افغانستان است. این شکست منحیث لکه‌ای بدنامی در تاریخ سیاست خارجی امریکا باقی خواهد ماند، و نیز به اعتبار جهانی‌اش را ضربه وارد نموده و جایگاه‌اش را منحیث قدرت اول در جهان زیر سوال قرار داده است. همانگونه که قضیه‌ای سوریه موهای اوباما را سفید کرد، پیچیدگی تحولات افغانستان، چهار رئیس جمهورِ امریکا را مضطرب و پریشان ساخت، تا جایی‌که جوبایدن را به گریه و ذلت واداشت. حالا که لله‌الحمد اشغال امریکایی پایان یافته است، مردم مسلمان و مجاهد افغانستان را متوجه دو نکته‌ی اساسی می‌سازیم:

اول، تجارب تاریخی ثابت ساخته است که مردم مجاهد افغانستان در شکست اشغالگران همواره موفق درخشیده‌اند، اما در مرحله‌ای نظام‌سازی و دولت‌داری ناکام بوده‌اند. خواست مردم مسلمان افغانستان و توقع امت مسلمه در سراسر جهان پایه‌گذاری دولت اسلامی و حاکمیت اسلام می‌باشد و بس. چنانچه نظام‌های قبلی امور مردم را براساس اسلام مراعات نمی‌کردند؛ از این‌رو دارای ضعفِ کلان در حکومت‌داری و برنامه‌های اقتصادی بودند. به همین خاطر آن‌ها نتوانستند اسلام را به شکل کامل آن تطبیق نمایند. روی این دلیل بود که پس از مدتی اعتبار خود را از دست داده و به شکستِ ذلت‌بار مواجه شدند. بدین ملحوظ، مجاهدین و رهبران سیاسی و نظامی افغانستان این نکته را باید درک کنند که پیروزی مجاهدین در افغانستان باید الگو و نمونه برای سایر گروه‌های جهادی امت اسلام قرار گیرد و نیز پایه‌گذاری دولت اسلامی در افغانستان می‌تواند تغییرات مهمی را در منطقه و جهان اسلام رقم بزند.

دوم، اشغال نظامی با قربانی‌های بی‌بدیل مردم مجاهد افغانستان به شکست مواجه شد، اما مبارزه و جهاد نباید پایان یافته اعلام گردد؛ چون هنوز فتنه پایان نیافته و بقایای اشغال در عرصه‌های فکری، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، استخباراتی، قوانین و ساختارهای حکومت‌داری پابرجاست. این موارد مبارزه بیشتر و عمیق‌تر را می‌طلبد تا نفوذ و بقایای اشغال در همه بخش‌های زندگی به شکل بنیادی ریشه‌کن گردد.

در پایان یک‌بار دیگر پیروزی جهاد را به کافه‌ی مردم مجاهد افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده و قابل ذکر می‌دانیم که پس از امروز تاریخ شکل دیگری را به خود خواهد گرفت و آن ‌این‌که افغانستانِ بدون اشغال و جهانِ بدون اعتبار امریکا را شاهد هستیم!

هرچند غرب در تلاش است تا با راه‌اندازی توطئه‌ها و دام‌ها آرمان مجاهدین افغانستان را ناکام سازد، اما رهبران مجاهدین باید بدانند که استقامت در میدان جهاد منجر به شکست نظامی اشغال و فتح گردید همین‌گونه استقامت در میدان سیاست منجر به خنثی سازی توطئه‌های کلان سیاسی و پایه‌گذاری دولت اسلامی خواهد شد.

﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ «۴» بِنَصْرِ اللَّهِ ۚ يَنصُرُ مَن يَشَاءُ ۖ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ «۵»[الروم]

در آن روز مؤمنان شادمان می‌شوند.(آری! خوشحال می‌شوند) از یاری الله. الله متعال هر کسی را که بخواهد یاری می‌دهد، و او بس چیره (بر دشمنان خود) و بسیار مهربان (در حق دوستان خویش) است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه