چهارشنبه, ۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
معرفی بروشور/عنوان(Flyer) برای کمپاین  "ترور نمودن زنان پرهیزگار قرغیزستان را متوقف سازید!"
بسم الله الرحمن الرحيم

معرفی بروشور/عنوان(Flyer) برای کمپاین "ترور نمودن زنان پرهیزگار قرغیزستان را متوقف سازید!"

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر کمپاینی را زیر نام "ترور نمودن زنان پرهیزگار قرغیزستان را متوقف سازید!" برگزار می‌نماید!

به تاریخ 27 ژوئن/جون 2020م، "کمیته دولتی امنیت ملی قرغیزستان(UKMK/GKNB)" 8 تن از زنان بی‌‌ضرر مسلمان را در شهر نارین به اتهام وابسته‌بودن به حزب التحریر؛ یک حزب سیاسی اسلامی‌ که تنها از طریق اقدامات سیاسی مطابق سنت رسول الله صلی الله علیه و سلم فعالیت نموده تا دولت اسلامی یعنی خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت را تأسیس نماید، دستگیر نمود. ‏رژیم قرغیز این حزب را با ادعای مضحک و پوچ‌ که گویا این یک حزب افراطی است ممنوع قرار داده است. علی‌رغم این‌که تا اکنون در یک عمل خشونت‌آمیز هم شریک نبوده و نه هم از زمان تأسیس‌اش تا اکنون در یک مورد تروریسم دست داشته است. اکثریت زنانی‌که دستگیر شدند یا مادرانی با فرزندان خردسال بودند و یا مسئولیت مراقبت از والدین سالخورده و کهن‌سال خود را بر عهده داشتند. یکی از زنان به اسم "مامیرکانووا آمانگول(Mamirkanova Amangul)" در حالی‌که با خود طفلی چهار ساله‌ای در بغل داشت که دارای مریضی "داون سندروم(trisomy 21 or Down syndrome)" بود و اخیراً عمل/عملیات قلبی را نیز سپری کرده بود، برای چندین ساعت تحت بازجویی شدید امنیتی قرار داشت. خانم دیگری به اسم "آجومودینوا آلماگول(Ajumudinova Almagul)"، در روزی‌که دستگیر می‌شد، در حال مراقبت از نوه دختری/نواسه دختری خود بود که مبتلا به فلج مغزی(Cerebral palsy) بود. ‏در نتیجه‌ی توقیف این خانم، بالای نوه دختری‌اش یک "حمله مرگی/تشنج صرع(Epileptic fit)" نیز آمده بود. در جریان هجوم به خانه‌ی "آرونوا ارکینگول(Arunova Erkengul)" که در آن‌جا یک تعدادی از خواهران مسلمان نیز گردهم جمع شده بودند، در خانه کتابچه‌های حاوی نوشته‌های خطی و خلاصه‌ها در زمین گذاشته شده بود که مربوط هیچ یک از زنان دستگیرشده نبود. ‏نیروهای امنیتی زنان مسلمان را به طرز شرم‌آور و تحقیرآمیزی بازرسی کردند و آن‌ها را به مدت 6 تا 12 ساعت در حالت سردی و گرسنگی در داخل بازداشتگاه، نگهداشتند. در آن‌جا، حالت یکی از زنان به اسم "باکتیبک کیزی محابت(Baktybek kyzy Mahabat)" وخیم شد و او را به شفاخانه/بیمارستان منتقل دادند. دو تن از زنان دستگیرشده هم‌چنان در زندان به سر می‌برند، "آرونوا ارکینگول(Arunova Erkingul)" که سرپرست مادرش است که دچار "سکته مغزی(Stroke)" شده بود و اکنون در وضعیت جدی قرار دارد و "بکتیبک کیزی محابت(Baktybek kyzy Mahabat)" که دارای وضعیت صحی است که به درمان منظم نیاز دارد و مادر دو فرزند کودکستانی/پیش‌دبستانی نیز است. بناءً تا این‌که تحقیقات در موردشان تکمیل نشود، تحت توقیف قرار خواهند گرفت و اجازه ملاقات با اقارب خود را نیز ندارند. ‏اگر مجرم و مقصر اتهامات دولت شناخته شوند، آنان احتمالاً به سالیان زیادی محکوم به حبس خواهد شدند.

‏این دستگیری‌ها بخشی از جنگی‌ست که رژیم  سرکوب‌کننده‌ی سکولار قرغیز آن را علیه اسلام تحت شعار فریبنده‌ی مبارزه علیه تروریسم و به اطاعت از فرمان‌های باداران حکومت‌های غربی و روسی‌‌اش، به راه انداخته است. رژیم قرغیز در تلاش‌های ناامیدانه‌‌اش در راهی مبارزه برضد احیای اسلام در داخل کشورش و (در راه مانع) تأسیس مجدد نظام الله سبحانه وتعالی، یعنی خلافت؛ این رژیم به شیطنت‌اش برضد دعوت اسلامی و به ترور کردن زنان بی‌گناه و باعفت مسلمان متوسل شده است تا بتواند در دل حامیل دین الله سبحانه و تعالی ترس و هیبت را ایجاد کند.

ای مسلمانان! اجازه ندهید که جنایات علیه زنان مسلمان پرهیزگار قرغیزستان بدون چالش و پنهان از نظر جهان باقی بماند! ما از شما می‌خواهیم تا از این کمپاین مهم حمایت نموده و برای رهایی هرچه عاجل این زنان بی‌گناه مسلمان از سیاه‌چال قرغیزستان صدا بلند کنید و به ادامه‌ای ترور نمودن و آزار و اذیت دختران باعفت امت اسلامی توسط این رژیم استبدادی قرغیز خط پایان بگذارید! رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌فرماید:

«الْمُسْلِمُ أَخُو الْمُسْلِمِ لَا يَظْلِمُهُ وَلَا يُسْلِمُهُ»

‏ترجمه: یک مسلمان برادر یک مسلمان است، او نه بر برادر خود ظلم می‌کند و نه او را (به حالت خودش) رها می‌کنید.

کمپاین را در لینک‌های ذیل تقعیب کنید:

and http://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/hizbuttahrir/19097.html https://www.facebook.com/womenscmoht/

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه