یکشنبه, ۰۱ جمادی الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ولایه تونس: برگزاری همایش زیر نام "سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم را با برپایی دولت‌اش زنده نگهدارید"
بسم الله الرحمن الرحيم

ولایه تونس: برگزاری همایش زیر نام "سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم را با برپایی دولت‌اش زنده نگهدارید"

(ترجمه)

حزب التحریر-ولایه تونس کنفرانسی را تحت عنوان "سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم را با برپایی دولت اش زنده نگهدارید"، در مقر حزب واقع در اریانۀ تونس برگزار نمود. در این کفنرانس سخنرانی اول را محمد السحبانی پیرامون موضوع میلاد نبی امین صلی الله علیه وسلم و امانت حکومت‌داری ضمن تعهدات دستور دولت خلافت ایراد نمود. این سخنران به بیان تناقض آشکاری پرداخت که حکام جاهل و احمق در جهان اسلام جهت جای دادن  آن در اذهان مردم از طرق گوناگون، تلاش می‌نمایند و یکی از این مجراها جهت ترویج این تناقض، برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های سالانه برای بزرگداشت سمبولیک و نمایشی از میلاد نبی صلی الله علیه وسلم است؛ حال آنکه در بعد دیگر از وارد شدن به ناحیۀ سیاسی آن، که حکم بما انزل الله به عنوان نظام سیاسی برای امت می‌باشد، دوری گزیده و کناره گیری می‌نمایند که این کار را نخست برای محافظت از کرسی‌های شان و در قدم دوم برای راضی‌ساختن غرب انجام می‌دهند. هم‌چنان این سخنران تعهدات و تضمین‌های سیاسی را در دستور دولت خلافت، که مهم‌ترین آن عقیدۀ اسلامی و نظامی را که از این عقیده سرچشمه می گیرد، مورد بررسی قرار داد.

سپس انجنیر وسام الاطرش سخنرانی خویش را تحت عنوان "چگونه سنت نبوی صلی الله علیه وسلم را با برپایی دولت‌اش زنده نگهداریم"، ایراد نمود. این سخنران به بیان دید شرعی از معنای سنت-طریقۀ زندگی اسلامی- و این‌که چگونه تطبیق سنت در حکومت‌داری، سیرت، خوی و خصلت خلفای راشدین گردیده بود؛ این‌که مراعات سنت نبوی برای رسیدن به حکومت‌داری واجب است و این‌که حکومت‌داری اسلامی(تاج الفروض است) برای بازگرداندن وحدت مسلمانان و برکندن نفوذ کفار استعمار گران و دنباله‌روان‌شان از سرزمین‌های مان است، پرداخت.

انجنیر وسام الاطرش به یورش نظام‌های آزمند و جنون زده بر حاملین دعوت اسلامی اشاره نمود و بیان داشت که این یورش ورشکسته است و بر شباب حزب التحریر تأثیری جز اصرار بر رسیدن به هدف و با جدیت کامل کار نمودن برای ازسرگیری زندگی اسلامی با اقتداء به رسول الله صلی الله علیه وسلم چیزی دیگری نمی‌گذارد.  

حزب التحریر-ولایه تونس

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه