یکشنبه, ۰۱ جمادی الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
طبقۀ سیاسیون امانت را خیانت کرده و تونس را زیر بار امانتی قرار دادند که در آن هیچ راه رستگاری جز اسلام وجود ندارد
بسم الله الرحمن الرحيم

طبقۀ سیاسیون امانت را خیانت کرده و تونس را زیر بار امانتی قرار دادند که در آن هیچ راه رستگاری جز اسلام وجود ندارد

﴿وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِّقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾

وبرای مردمی که‌یقین دارند، داوری چه‌کسی از الله(سبحانه‌و‌تعالی) بهتر است؟

(ترجمه)

بعد از گذشت هشت سال از انقلاب علیه بی‌عدالتی و استبداد، هنوز کشور از یک بحران اختناق‌آور در تمام سطوح رنج می‌برد. دلیل اصلی این بحران‌ها رژیم بن علی است که از دروازه بیرون می‌آید و از پنجره برمی‌گردد. به‌همین منوال مسیر طبقۀ سیاسی سیکولر و تمام حکومت‌هایی‌که قبل و بعد از انتخابات از آن حاصل می‌شود، طوری‌که با تسلط غرب و ضیاع کشور و مردم تعیین شده‌بود. در این اواخر، ما از طرف طبقۀ سیاسی مقتدر اعتراف‌هایی را شنیده‌ایم که این بحران‌ها را به‌صورت جداگانه به هر وزیر نسبت داده و چشمان مردم را از دیدن چنین سیاست‌ها و برنامه‌های فاجعه‌بار کور کرده‌است. همه می‌دانند که هرآن‌چه از وضع "قوانین اساسی"، برنامه‌های سیاسی و سیاست‌های اقتصادیی‌که در تونس اجراء می‌شود، تحت تظارت مستقیم کشورهای استعمارگر اروپایی، صندوق بین‌المللی پول(IMF) و بانک جهانی صورت می‌گرفت. چنان‌که وزراء با گذشت حکومت‌های پی در پی، چاره‌ای جز تطبیق و امضای آن‌چه برای‌شان گفته می‌شد تا امضاء کنند، نداشتند. با این‌حال، آن‌چه همۀ حکومت‌ها به‌صورت متوالی به آن دست یافته‌اند این‌ها است:

۱. دوام پروسۀ مصالحه بر سر حاکمیت کشور و فراهم‌کردن فضا برای رشد و نموی تمام قدرت‌های استعماری، مانند انگلیس و شرکت‌های غارت‌گرش، اتحادیۀ اروپا و بانک‌هایش، IMF و شرایط ناتوان و شکننده‌اش و سازمانملل و "تجارب‌اش."

۲. حفظ توازن مالی دولت مطابق دساتیر صندوق بین‌المللی پول؛ مثلاً دولت به بهانۀ ناتوانی در امر حمایت از نیازهای اساسی مردم، مانند تحصیل، صحت، حمل‌ونقل وغیره، از توجه به آن‌ها دست می‌کشد و اثرات‌اش اینست که ارزش دینار ازبین می‌رود، قیمت‌ها افزایش می‌یابد و زنده‌گی بدتر می‌شود.

۳. تأمین منافع "شرکت‌های غارت‌گر استعماری" که به وسیلۀ وضع قوانین و پس ازکشیده‌شدن طبقۀ سیاسی در حکومت، از طریق انتخابات، ثروت‌مان را به غارت می‌برند.

۴. عفو اشخاص فاسد و چپاول‌گر زیر نام اصلاح اقتصادی برای-به ادعای آنان- تقویت اقتصاد.

۵. خواست قرارداد منحوس عهدنامۀ تجارت عمیق و جامع آزاد با اتحادیۀ اروپا، که اروپائیان را قادر می‌سازد تا بر بخش زراعت و اقتصاد تسلط کامل داشته باشند.

۶. اشارۀ کامل به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، که جوانان تونس را بردۀ شرکت‌های اروپایی می‌سازد.

منافع مردم و امنیت و سهولت در زنده‌گی‌شان آخرین نگرانی این حکام است، چون آنان تنها مردم را انگشت‌های رأی‌دهنده می‌پندارند که در هر پنج سال چند روزی از آن‌ها مراقبت می‌شود.

ای مسلمانان سرزمین "زیتونه"! حکومت "جدید" یک نسخۀ اصلاح شده از رژیم‌های بورقیبه و بن علی و هماهنگ با معیارهای انگلیس، اتحادیۀ اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی است. این حکومت از طریق فریب دموکراتیک به منظور اغفال مردم از آوردن تغییر سر کار آمد و به‌جای یک حزب، هم طبقۀ سیاسی سیکولر و هم به اصطلاح "اسلام‌گراهای میانه‌رو" در حکومت دخیل اند؛ کسانی‌که با امانت‌داری مستقیم استعمار در تمام جرایمی‌که در تونس اتفاق می‌افتد، از سوی استعمارگران داخل شده‌اند.

ای مسلمانان سرزمین زیتونه! ای کسانی‌که با برپایی انقلاب پایه‌های ظلم و استبداد را در شرق و غرب به لرزه درآوردید! شما را تذکر می‌دهیم که شأن شما، شوکت مردم شما و عظمت سرزمین‌تان در دین شما و اسلام شما است، آن‌چه الله سبحانه وتعالی شما را بدان مفتخر کرده‌است، آن‌چه به تمام مشکلات شما راه‌حل دارد. ما به شما این گفتۀ الله سبحانه وتعالی را یادآوری می‌کنیم:

﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِّقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾
[مائده: ۵۰]

ترجمه: آیا آن‌ها حکم جاهلیت را(از تو ) می‌خواهند؟! و چه کسی بهتر از الله(سبحانه و تعالی) برای قومی‌که اهل یقین اند، حکم می‌کند؟!

و آن راه‌حل طور ذیل است:

۱. حذف طبقۀ حاکمی‌که خود را از طریق خلاهای مخرب نظام دموکراتیک به حکومت کشانده‌اند، چون آنان کشور و مردم را فروخته‌اند.

۲. حذف هژمونی اقتدار غرب با ممانعت از مداخله یا ورود تمام اشخاص وابسته به کیان استعمار، چون آن‌ها استند که سیاسیون و زنده‌گی سیاسی را در تونس کنترول می‌کنند و مجرم‌شناختن تمام اشخاص دخیل بخاطری‌که مسلماً آن‌ها برای دین‌ما، سرزمین‌ما و مردم‌ما ضرر می‌رسانند.

۳. لغو تمام تعهدنامه‌ها و قراردادها همراه با کشورهای استعمارگر و سازمان‌های بین‌المللی؛ مانند ملل متحد، صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و شرکای‌شان، چون آن‌ها در راه آزادسازی سرزمین‌های‌ما یک مانع به شمار می‌روند.

۴. پس‌گیری و اصلاح ثروت کشور از دستان شرکت‌های غارت‌گر.

این‌ها تماماً با تطبیق این نص الله سبحانه وتعالی ممکن است:

﴿وَلَن يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلاً﴾
[نساء: ۱۴۱]

ترجمه: و الله(سبحانه وتعالی) هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطی نداده‌است.

۵. این آیه تملق در برابر کافر استعمارگر را منع می‌کند و نشان می‌دهد که یک مؤمن کامل هرگز زیر بار نفوذ کافر قرار نمی‌گیرد و نمی‌تواند آرام بگیرد تا روزی آن‌ها نفوذشان را بردارند.

۶. تطبیق فوری اسلام از طریق تأسیس دولت خلافت راشده به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم و ازسرگیری اسلام به عنوان روش زنده‌گی و قانون اساسی دولت.

حزب‌التحریر برای دولت خلافت یک قانون اساسی را به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم تهیه کرده‌است که احکام تفصیلی را از نظام اقتصادی تا سیاست تحصیلی به صورت جامع دربرگرفته‌است و او یک دسته افراد صالح و باکفایت را آماده کرده‌است که سیاست را دقت در مراقبت از امور امت و نوعی عبادت آموخته‌اند که پاداش بزرگی نزد پروردگار دارد. آنان می‌دانند که وظیفۀ نخست حکام این است که امت و سرزمین مسلمانان را از دست دشمنان حفاظت کنند. حزب برای رهبری دولت خلافت برنامۀ مشخصی را آماده کرده‌است تا از روز اول یک خلافت بر منهج نبوت باشد و توسط اسلام-شریعت الله سبحانه و تعالی- امور مسلمانان و غیرمسلمانان را به صورت عادلانه مواظبت کند، جایی برای تأمل و تملق در برابر دشمنان الله سبحانه وتعالی و دشمنان مسلمانان باقی نخواهند ماند و هیچ‌گونه اطاعت و فرمان‌برداری جز از پروردگار جهان و خالق آسمان‌ها و زمین صورت نخواهد گرفت.

به این ترتیب، برای همه تذکر می‌دهیم: زمانی‌که الله سبحانه و تعالی در کتاب‌اش به اعلای کلمة‌الله و قراردادن تقنین و حکومت بر مبنای اسلام دستور داده‌است و زمانی‌که به مواجهه در مقابل کفار و استعمارگران دستور داده‌است، تنها به حزب‌التحریر دستور نداده؛ بلکه تمام مسلمانان و بخصوص قدرت‌مندان و متنفذین را مأمور کرده‌است.

ما نیروهای امنیتی و ارتش‌مان را در امر حفاظت و مراقبت از جامعه خطاب قرار می دهیم و برای‌شان می‌گوییم: سرزمین شما توسط حکام‌نماها و سیاسیون‌نماهای‌ آن گروگان گرفته شده‌است که می‌کوشند آن را در گرداب غوطه‌ور کنند و امروز شما شیطنت‌طلبی و خیانت‌شان را با چشمان خودتان می‌بینید؛ حال، آیا به حفاظت از آنان ادامه می‌دهید؟ آیا در جنایت‌شان شرکت می‌کنید؟ فرض می‌کنیم شما از پیروان مطیع و متمایل به خواهشات این رهبران دور باشید. در عوض، وظیفۀ شما این است که به دنبال رهبر مخلصی باشید تا از خواسته‌های‌تان که از عقیدۀ شما سرچشمه می‌گیرد، پشتیبانی کند؛ عقیده‌ای‌که به شما دستور می‌دهد جزئی از مردم و امت‌تان باشید؛ نه جزئی از ساختار حکومتی ناقصی‌که هم‌وغم‌اش خوشنودی دشمنان شماست. شما در اکثر سوگندهای‌تان تعهد می‌دهید که از مردم و سرزمین‌تان حفاظت می‌کنید و امروزه سرزمین شما در گرو استعماری است که آن را به وسیلۀ خیانت‌کارانی‌که خود را رسوا کرده و آن را فروخته‌اند، ربوده‌است و آن‌ها در استفاده از شما به عنوان برده‌گان شرکت‌های استعماری تأمل نخواهند کرد.

و بدانید که الله سبحانه وتعالی نصرت و قدرت را برای‌مان وعده داده‌است و وعدۀ او سبحانه وتعالی نه‌تنها برای رسول الله صلی الله علیه وسلم؛ بلکه برای تمام مؤمنین حق است که زین‌پس تنها تصدیق، خوشنودی الله سبحانه وتعالی و جنت نیست، بلکه نصرت و پیروزی نیز در این جهان برای مؤمنان خواهد بود. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ﴾
[غافر: ۵۱]

ترجمه: ما به یقین پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند، در زنده‌گی دنیا و(در آخرت) روزی‌که گواهان به پا می‌خیزند، یاری می‌دهیم.

حزب‌التحریر-ولایه تونس

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه