یکشنبه, ۰۱ جمادی الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
دستگیری شباب حزب‌التحریر – ولایه سودان
بسم الله الرحمن الرحيم

دستگیری شباب حزب‌التحریر – ولایه سودان

دو تن از شباب حزب‌التحریر – ولایه سودان، هر یک محمد امین دفع‌الله و علی حسن علی در اثر توزیع رساله‌های رسمی حزب تحت عنوان (توافق میان هر دو جناح - شورای نظامی سودان و نیروهای آزادی و تغییر  - به معنی احیاء دوباره رژیم قبلی است. و راه حلِ جز تطبیق خلافت وجود ندارد.) دستگیر شدند.

رساله‌ای توزیع شده به مسائل ذیل پرداخته است:

وضعیت سیاسی فعلی، مردم سودان را در تنگنای سختی قرار داده است تا از میان دو گزینه (رژیم نظامی و ملکی)، یکی را انتخاب نمایند، در حالیکه هر دو گزینه دو روی یک سکه می‌باشند.

حقیقت اینست که شورای نظامی سودان از سوی امریکا حمایت می‌شود و با روی کار آمدن نظامیان به اریکه قدرت، نفوذ امریکا در درون حکومت بیشتر می‌گردد. اما انگلیس تلاش دارد تا حکومت ملکی روی کار شود تا نفوذ بریتانیا در آن تامین باشد، زیرا ساختار قبلی سودان از حمایت انگلیس برخوردار بوده است.

در واقع امریکا و بریتانیا باعث ایجاد کشمکش‌های داخلی در سودان گردیده تا هر یک نفوذ سیاسی خود را در آن کشور تامین کنند.

بناء حزب‌التحریر - ولایه سودان به شورای نظامی سودان هشدار داده است تا به مسیر غلط و منحط گام نگذارد؛ مسیری که باعث تکرار نظام خائن قبلی می‌گردد. و از این شورا خواسته است تا به تاسیس دولت اسلامی اقدام نماید، زیرا تنها با تاسیس دوبارۀ دولت اسلامی می‌توانیم از چنین بن‌بست و مشکلات سیاسی رهائی یابیم.

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه