پنجشنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۳/۰۶/۰۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
صدهاتن از دولت مردان ترکیه بر سر قبر  بنیان گذار ترکیۀ سکولار جمع شدند؛ این در حالی‌ست که از برگزاری نماز جماعت و جمعه جلوگیری می‌کنند!
بسم الله الرحمن الرحيم

صدهاتن از دولت مردان ترکیه بر سر قبر بنیان گذار ترکیۀ سکولار جمع شدند؛ این در حالی‌ست که از برگزاری نماز جماعت و جمعه جلوگیری می‌کنند!

(ترجمه)

دولت ترکیه به تاریخ 2020/4/23 محفلی زیر نام جشن حاکمیت مشروع مصطفی کمال، نابودکننده خلافت و شریعت را برگذار کرد، یعنی جش پایان حاکمیت شریعت و سپردن این حاکمیت به ملت به اسلوب غرب. دولت مردان ترکیه خصوصاً اعضای پارلمان به سمت تعمیر بزرگی که بالای قبر مصطفی کمال بنا شده بود، حرکت کردند تا با بلند رفتن به مکان مرتفعى که قبر بالای آن واقع شده است، به طور دسته‌جمعی مراسم تشریفات را انجام دهند. پخش موسيقی غم‌انگیز و سرود ملی، سپس خمیدن در مقابل قبر و ايستادن در مقابل قبر جهت ادای احترام با چند دقیقه سکوت و گذاشتن اكليل گل بالای قبر و تحریر در دفتر خاطرات نشان دهنده تعهد بر تابع‌داری ازاصول و مبانی کفری است که مصطفی کمال آن را آورده است. قربانی در این راه قربانی در راه سیکولاريزم، جمهوریت، دمکراسی، قومیت، ملیت و آزادی است. به تعداد صدهاتن از آن‌ها در حالی ظاهر شدند که باهم پیوسته به نظر می رسیدند، اما دهن هاى شان پوشیده به ماسک بود.

اردوغان هم با تعدادی از اطفال با پخش سرود ملی بدون ماسک در محفل ظاهر گردید. سخن‌رانی اردغان یادآور این بود که این جشن، جشن حاکمیت مردم و جشن دموکراسی است و ستودن مصطفی کمال بنیان گذار جمهوریت بیان کننده ترحم بالایش است.

این درحالی است که از هفته‌ها به این طرف به نمازگذاران جهت اقامه نماز جمعه و نماز جماعت به داخل مسجد اجازه داده نمی‌شوند؛ اگرچه با پوشیدن ماسک، تدابیر و احتیاط کامل را در نظر گیرند و یا اینکه مدعی صحت از ویروس کرونا باشند، باز هم در جریان ماه رمضان تصمیم به بسته بودن مساجد گرفته شده است. هم‌چنان با کسانی که براى احیای دوباره دولت خلافت مبارزه می کنند، دشمنى دارند. بالای محبوسین که مرتکب جرایم مختلف از قبیل، قتل، غصب، سرقت، اختلاص، غارت و تجاوز بر حقوق انسان‌ها و جرایم دیگر از قبیل فروش مواد مخدر؛ از طرف دولت فرمان عفو صادر شده اما این عفو شامل حاملین دعوت بسوی اسلام و خلافت، از جمله جوانان حزب التحریر نمی‌شود.

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه